„Dvacetiletou ženu z Břeclavska pachatel fyzicky napadl u lávky pro pěší poblíž Dobrovodské ulice,“ vysvětluje jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

„Muž ji pěstí udeřil do obličeje a snažil se ji zatlačit do tmavého rohu podesty lávky s pravděpodobným úmyslem ji znásilnit. Žena křičela o pomoc. Útočník ji chtěl umlčet, a tak ženě zacpal ústa a pokračoval v úderech do obličeje.“

Přepadená žena ale neztratila rozvahu a bránila se. Kousla útočníka do ruky, a teprve pak muž přestal útočit a z místa utekl.

„Poškozená své přepadení ihned oznámila Policii ČR,“ pokračuje mluvčí Jiří Matzner.

„Okamžitě se rozjela policejní pátrací akce po pachateli. Policejní hlídka pak pachatele zadržela během několika desítek minut poblíž místa, kde zaútočil.

Dvacetiletého cizince policisté umístili do cely a podali podnět k návrhu na vzetí do vazby. Při útoku žena utrpěla drobná poranění a pohmoždění,“ doplňuje Jiří Matzner.

Před měsícem se stala obětí podobného útoku mladá žena z Lišova. Pachatel si na ni počíhal v noci nedaleko Mánesovy ulice v Českých Budějovicích.

Přepadená žena volala o pomoc. Její křik slyšeli dva mladí muži, kteří se vraceli z diskotéky. Násilníka zadrželi a přivolali policii.

Za tento hrdinský čin Jiřího Jindru (19) a Michala Mrkáčka (22) minulý týden odměnil policejní ředitel Radomír Heřman.