„Ve čtvrtek českobudějovičtí kriminalisté zahájili trestní stíhání třiadvacetiletého muže z Českých Budějovic, který je pachatelem několika trestných činů,“ prozrazuje jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

„Minulý týden v jednom českobudějovickém baru tento nebezpečný pachatel znásilnil servírku. Dvaadvacetiletou ženu, která v baru obsluhovala, nejdříve slovně a potom i fyzicky sexuálně obtěžoval. Nakonec ji přes její odpor a volání o pomoc v baru znásilnil,“ pokračuje Jiří Matzner.

A násilník se nespokojil jenom s vynuceným sexuálním stykem.

„V zařízení ještě navíc ukradl z baru finanční hotovost ve výši asi třicet tisíc korun.“

Agresivního chování se muž opakovaně dopouštěl již v minulosti.

„Letos v dubnu v dalším českobudějovickém baru předvedl celou škálu slovní hrubosti, kterou ukončil napadáním ostatních. Krátce po příchodu do baru bezdůvodně napadl jednoho ze sedících hostů úderem hlavou – tzv. hlavičkou,“ popisuje Jiří Matzner.

S boxerem na hosty

„Všem hostům kolem nadával a pak se dokonce pokusil po barmance hodit pivní lahví. Po chvíli přitvrdil a udeřil obsluhující ženu barovou židličkou do hlavy. Urážkami a následně i fyzicky napadl ještě i další ženu. Udeřil ji do obličeje a do ruky. Dalšímu z hostů pak způsobil kovovým boxerem zlomeninu nosu a zhmoždění obličeje.“

Jihočeští kriminalisté již muže dopadli a umístili jej do policejní cely.

„Podali jsme hned podnět k návrhu na vzetí muže do vazby,“ doplňuje mluvčí Jiří Matzner.

„Tohoto výrazně asociálního jedince jsme obvinili z trestného činu výtržnictví, krádeže a znásilnění.“