Útočník, muž, který přišel do nemocnice navštívit jednoho z pacientů, skončil v rukou policistů a je obviněn z těžkého ublížení na zdraví. Případ vyšetřují českobudějovičtí kriminalisté.

Muž útočil mačetou v budějovické nemocnici, zranil čtyři zdravotníky
Útočníka z budějovické psychiatrie policisté obvinili z ublížení na zdraví

Muž vytáhl v pátek odpoledne na personál oddělení mačetu a čtyři zaměstnance zranil, zdravotníkům a ochrance se přesto agresora podařilo znehybnit ještě před příjezdem policie.

Případ budí v celém kraji emoce. V diskusích se Jihočeši zamýšlejí, nakolik by se dalo podobným situacím předcházet. Hejtman Martin Kuba je přesvědčen, že některým útokům se úplně zabránit nedá. Zvlášť v případech, kdy je lze těžko předpokládat. „Tady to nebyl útok pacienta, ale člověka, který tam přišel na návštěvu," zdůrazňuje v diskusi na facebooku.

Personál psychiatrie napadl útočník s mačetou.
Muž mačetou v budějovické nemocnici zranil čtyři zdravotníky, byl na návštěvě

Oceňuje ale pohotovou reakci personálu nemocnice. „Útočníka se podařilo zpacifikovat dřív, než na místo přijela policie. Všem za to patří poděkování," zmiňuje. Ukazuje se tak, že bezpečnostní cvičení pro personál v nemocnici mají rozhodně smysl. „Nácvik na takové situace se koná pravidelně a na oddělení psychiatrie byl na podzim v roce 2022," připomíná Martin Kuba.

„Jestli se podařilo útočníka s mačetou odzbrojit před příjezdem policie a všichni zranění jsou už dnes doma, tak je to opravdu skvělá práce ochranky a je vidět, že nemocnice v Českých Budějovicích byla skvěle připravena," souhlasí Jan Voborský.