Předchozí
1 z 5
Další

Alena Henczeová pečuje o dlouhodobě nemocné pacienty na oddělení následné péče v krajské nemocnici v Českých Budějovicích. Pracuje na dvě dvanáctihodinové směny. Na oddělení leží převážně starší pacienti a zvlášť nyní, v době covidové, ji v práci čeká pořádný frmol. Naštěstí má paní Alena kolem sebe dobrou partu kolegyň a sestřičky si občas užijí i legraci. Na noční směně se Alena Henczeová (vpravo) potkává s kolegyní Kristýnou Šilhavou.

Alena Henczeová.Zdroj: Archiv Aleny Henczeové

Další pracovní směna čeká Alenu Henczeovou po návratu domů. S manželem si postavili v Kostelci rodinný domek a pokud se osmačtyřicetiletá zdravotní sestřička nestará o pacienty, stará se o domácí zvířata. Na zahradě ve výběhu chovají Henczeovi koně, ovce a kozy, ve chlívku spokojeně funí vepřík. Zvířata a okolní přírodu Alena Henczeová miluje.

Henczeovi mají ve výběhu koně.Zdroj: Archiv Aleny Henczeové

Aby měla Alena Henczeová své zvířecí kamarády stále nablízku, chová je i v bytě. V teráriu má hady, ještěrky a samozřejmě taky krmení pro ně. Pro hady krysy a myši, ještěrkám zase chutnají cvrčci. Hada si oblíbil i její nejmladší syn Jiřík, který chodí do první třídy.

Syn Jiřík s hadem.Zdroj: Archiv Aleny Henczeové

Velkou oporou jsou Aleně Henczeové její čtyři děti. Má dva dospělé syny a dceru z prvního manželství, s druhým manželem vychovává sedmiletého syna Jirku. Nejstarší třicetiletý syn vaří v českobudějovické nemocnici. „Říkala jsem mu, že hospody se zavírají, zatímco nemocniční kuchyně se nezavře nikdy. Tam se bude vařit pořád. Myslím, že je rád,“ říká na adresu nejstaršího syna maminka Alena. Její potomci po ní naštěstí zdědili kladný vztah ke zvířatům a paní Alena si tak může díky nim občas vyrazit i na nějakou tu dovolenou. Dětičky se o zvířata postarají s láskou.

Potomci Aleny Henczeové na lodi.Zdroj: Archiv Aleny Henczeové

Alena Henczeová se těší rovněž z vnoučat. To poslední třetí přišlo na svět teprve před třemi týdny a rodina to náležitě oslavila. „Bydlíme v nedodělané novostavbě, takže pořád je nějaká práce. Já ale neumím jen tak sedět a nic nedělat,“ uzavírá osmačtyřicetiletá sestřička z českobudějovické nemocnice.

Alena Henczeová má celkem tři vnoučata.Zdroj: Archiv Aleny Henczeové