Karibská místa znepokojuje také to, že se na vrcholu sopky objevila sopečná kupole tvořená lávou vyvěrající z nitra sopky, která dosáhla zemského povrchu. Úroveň výstrahy se proto zvýšila na oranžovou, což znamená, že vyhlášení evakuace může předcházet erupci jen o méně než 24 hodin. Informuje o tom titul Business Insider.

Výbuch Hory svaté Heleny, 18. května 1980
Před 40 lety spustila Hora sv. Heleny apokalypsu. Za senzaci se platilo životem

Sopka La Soufrière, představující výraznou dominantu Malých Antil, vybuchla naposledy v roce 1979, díky systému včasného varování však tato erupce nepřinesla žádné oběti na životech. Podstatně horší to bylo v roce 1902, kdy výbuch vulkánu zabil 1600 lidí.

Podle vyjádření Fabriceho Fontainea z Vulkanologické a seismologické observatoře na ostrově Martinique pro tiskovou agenturu AP byla oranžová výstraha kvůli sopce La Soufrière vydána poprvé od její erupce v roce 1932.

Ve stejném roce, v němž si La Soufrière připsala nejvíce zaznamenaných obětí ve své historii, tedy v roce 1902, vybuchl také vulkán Mount Pelée, jehož erupce zabila téměř 30 tisíc lidí, což z ní činí nejsmrtelnější sopečný výbuch 20. století.

Jedna z nejtragičtějších fotografií druhé poloviny 20. století. Záchranáři podpírají tělo třináctileté Omayry Sanchézové, která zůstala zaklíněná v troskách a po 60 hodinách marného vyprošťování zemřela
Bahenní vlna, tisíce mrtvých. Symbolem tragédie se stala marná záchrana holčičky

O možné hrozbě svědčí také to, že v prosinci vybuchla po dvouleté odmlce na Havaji sopka Kilauea, která vytvořila 600 metrů hluboké lávové jezero.