Incident se odehrál na Lloydově gymnáziu ve městě Bremerhaven na severu Německa. Zraněnou osobu záchranáři podle agentury Reuters převezli do nemocnice. Podle německých médií má jít o ženu, která utrpěla velmi těžká poranění. Údajně jde o zaměstnankyni školy, informuje server Nord24 s odkazem na policejní zdroje.

Němečtí policisté s mužem podezřelým z toho, že ve vlaku na západě Německa pobodal tři lidi, 13. května 2022
Muž v německém vlaku pobodal tři lidi. Úřady vyšetřují, jestli jde o radikála

 Podle serveru Independent policisté kvůli útoku zadrželi jedenadvacetiletého muže, kterého nyní vyslýchají. Objevily se nicméně také informace o druhém podezřelém, po kterém německá zásahovka měla nadále pátrat a který byl podle Bildu údajně vyzbrojen kuší. Policie ovšem později na twitteru informovala, že pachatel byl pouze jeden. 

Studenti se zabarikádovali ve třídách 

Podle německého serveru se studenti po začátku útoku zabarikádovali ve třídách. Policii zavolala studentka, která uslyšela střelbu. Policisté po příjezdu prohledali budovu školy, aby vyloučili přítomnost dalších pachatelů. Německé úřady zřídily horkou linku pro rodiče místních dětí.

Ilustrační snímek
Dovolená pro ženy při menstruaci. Španělsko ji uzákoní jako první v Evropě

K útoku došlo jen několik měsíců po podobném incidentu, při němž student střílel v přednáškovém sále na univerzitě v Heidelbergu. Jednoho člověka zabil a tři další vážně zranil.