Má projednat Informativní zprávu kontrolního výboru zastupitelstva města České Budějovice, kterou předloží zastupitelka a předsedkyně výboru Eva Hajerová (ČSSD). Zastupitelstvo může skončit i odvoláním současného primátora Juraje Thomy (ODS). Důvodem by měly být chyby, jichž se údajně hlavní představitel města dopustil při odvolání tajemníka magistrátu Zdeňka Řeřábka a na než může informativní zpráva kontrolního výboru poukázat.

V pondělním rozhovoru poposlanec Michal Doktor k podnětu Thomova odvolání ze strany opozičních zastupitelů pro Deník uvedl: „To jsou povídačky pro „děti“, které se bojí bubáků v lese. Celé Budějovice vědí, že odvolání Juraje Thomy je odplata za odejití opravdového bubáka, který dělal ostudu na veřejnosti, avšak měl dlouhé prsty.“

Předseda jihočeské ODS Martin Kuba poukazuje na Thomovy problémy s „černými dušemi“ spíše s účelovým přijímáním nových členů strany. Z tohoto důvodu má být zrušeno i Thomovo místní sdružení ODS České Budějovice 4.

Na podporu Juraje Thomy v pondělí do jeho organizace přistoupilo 26 nových členů.

„Do tohoto sdružení jsme vstoupili na podporu Juraje Thomy a bylo by nám líto, kdyby jej odvolali. Nechceme, aby ODS řídili lobbisté“ říká Zdenka Frimmlová, jedna z nových členek primátorova sdružení z Českých Budějovic.