VYBRAT REGION
Zavřít mapu

4. DÍL: Deník učí čtenáře hrát poker

Pro hraní pokeru je nezbytná znalost etikety. Pro hraní s kamarády ji lze sice někdy obejít, ne ale úplně zanedbat.

12.8.2009
SDÍLEJ:

I s výbornou kombinací se dá prohrát, někdy třeba kvůli poslední kartě. Hráči by se měli i v takovém případě ovládat a prohru brát sportovně. U stolu se netrpí nadávky nebo zesměšňování protihráče. Foto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Součástí pokeru, která sama o sobě nezvyšuje šance na výhru, ale je také velmi důležitá, je pokerová etiketa.

Její úroveň a přísnost jejího dodržování se mění v závislosti na prostředí, ve kterém hrajete. Je jasné, že při grilování s kamarády, nebo doma v pokoji nejsou nároky tak přísné, jako v kasinu nebo pokerové herně.

Přestože se hra doma nebo u kamaráda stane dost možná nejčastější a nejoblíbenější, není na škodu pravidla pokerové etikety znát.

U pokerového stolu platí několik pravidel a zásad, které by neměly být porušovány.

1. Hráč by měl jednat a hrát pouze jen když je na řadě, případně na vyzvání dealera.

2. V průběhu probíhající hry by hráči neměli mezi sebou mluvit nebo rušit hráče, který je právě na řadě. Toto pravidlo v domáckém prostředí mnohdy neplatí nebo se toleruje.

3. Hráči by se neměli dotýkat žetonů svých protihráčů. Výjimkou jsou třeba chvíle, když vás kamarád doma poprosí o pomoc při přepočítávání žetonů v rámci zrychlení hry.

4. Hráči by neměli zesměšňovat svého soupeře nebo nadávat na smůlu, pokud prohrají například poslední kartou. Je jasné, že i tohle pravidlo při partičce s přáteli, třeba u grilování, také neplatí bez výjimky.

5. Pokud hráč ukazuje své karty, například ve chvíli kdy je zahazuje a nechce dál hrát, měl by je ukázat všem hráčům, kteří se účastní hry, nebo je neukazovat vůbec. Není možné je ukázat pouze některým z hráčů.

6. Hráči by měli během hry udržovat své žetony ve stavu, ve kterém je možné pro protihráče rozpoznat jejich přibližný počet. Není dobré, když si hráči žetony schovávají.

7. Hráči by neměli hrát za ostatní. Každý spravuje své dvě karty, takový je princip hry. Samozřejmě může nastat situace, kdy si hráč potřebuje odskočit a nahlásí dopředu, že své karty zahodí. Až na daného hráče dojde řada, dealer jeho karty sklidí ze stolu.

8. Hráči by měli hrát bez zbytečných průtahů. V rámci zachování plynulosti hry není dobré dlouze přemýšlet, nebo své kroky dlouze zvažovat nahlas. Prostor pro přemýšlení a zvažování šancí a vyhlídek do dalších kol však musí každý hráč v samozřejmě dostat.

Tadeáš Nový

12.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Volby. Ilustrační foto.
496

Od voleb se nenechala odradit a přišla třikrát

Ilustrační foto.
496

Jihočeští lídři zamířili do Prahy

Volič požadoval Knihu přání a stížností

České Budějovice - Během voleb nedošlo podle Aleny Karvánkové z Krajského úřadu Jihočeského kraje na jihu Čech k mimořádným událostem.

Krumlovská Linda Šmikmátorová je trojnásobnou přebornicí kraje

České Budějovice – Na kurtech budějovické Sokolovny se hrály dva oblastní badmintonové turnaje mládežnických kategorií, a to krajský přebor jednotlivců staršího žactva U15 a podzimní kolo tzv. Budějovických přípravek

Informace k volbám aneb Jak se rozdělují křesla a procházka sněmovnou

Praha, České Budějovice - Výsledky letošních voleb do Poslanecké sněmovny rozhodnou, kolik křesel bude mít která politická strana (poměrný systém). Tedy na základě výsledku voleb vznikne příslušná většina, která ustaví vládu a vysloví ji důvěru. Rozumíte tomu? Vysvětlíme.

Na volební výsledky se před lety čekalo až do neděle

České Budějovice - Sedmadvacet zaměstnanců a externích spolupracovníků Českého statistického úřadu se bude podílet na zpracování volebních výsledků v největším sčítacím středisku v zemi. Jeho přípravy finišovaly v pátek dopoledne v českobudějovické sportovní hale, která je tradičním zázemím statistiků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení