Malý Adam je velký bojovník.Zdroj: archiv rodinyBezmála měsíc existuje transparentní účet, kam lidé s dobrou duší mohou posílat peníze na nákladnou léčbu svalové hypotonie 4letého Adámka z Tábora. Jeho maminka Jana Kouřilová má teď k dispozici více než 88 tisíc korun, ale celkem se vybralo 110 tisíc.

Během fotbalového derby s Dynamem hráči a diváci věnovali 60 tisíc, 10 tisíc přidal sponzor a další příspěvky přišly na účet. Za první peníze rodina pořídila kočárek, který je o 28 kilogramů lehčí a lépe skladný do auta, než měla.

Zásluhu na sbírce má fotbalový klub FC MAS Táborsko, resp. jeho akcionář Ondřej Dvořák, který vše inicioval. A tak se zářijové derby s Dynamem České Budějovice stalo bitvou nejen o tři body, ale i zápasem o lepší život chlapce. Maminka Jana Kouřilová je z pomoci nadšena.

„Chtěla bych všem moc poděkovat. Čekali jsme tak patnáct tisíc korun, ale celková suma nás porazila, je to obří pomoc,“ dojímá se maminka. Zmínila, že nadace jsou zavaleny žádostmi o peníze a dalším nemohou vyhovět. Fotbalová sbírka pomůže Adámkovi s drahou léčbou. Úctyhodné je, že na konto přispěli i hráči budějovického Dynama, a to částkou 33 tisíc Kč.

Výkonný ředitel FC MAS Táborsko Josef Holub je rád, že sbírka je úspěšná. „S maminkou jsme v kontaktu, minulý týden jsme se potkali. Znám ji od mládí, kdy jsme spolu jezdili jedním autobusem do školy,“ usmál se Josef Holub. Ten připomněl, že účet je stále otevřený a lze na něj posílat sebemenší finanční dary.