Ve čtvrtekse dostanou ke slovu čarodějnice. Oblíbenou akci pořádá například v podvečer město České Budějovice na Letní scéně KD Slávie. Čarodějné hrátky se chystají i v Týně nad Vltavou nebo na Buškově hamru nedaleko Trhových Svinů. Slet dam všeho věku na košťatech čekají i v Borovanech nebo Ledenicích.

Bohatý program nabídne i 1. květen. Na první letošní akci pozvou fandové parních lokomotiv. V 8.30 vyrazí z Českých Budějovic do Netolic na romantickou vyjížďku vlak Peklík. Ve vlaku bude řazen i bufetový vůz a cyklovůz. V Netolicích čeká na účastníky akce autogramiáda a vernisáž obrazů Ivy Hüttnerové. A kdo se na zámku Kratochvíle prokáže jízdenkou z vlaku získá vstup zdarma.

Sezonu zahájí 1. května také dvě atrakce na Borovansku. Zoopark exotických zvířat ve Dvorci a Památník Jana Žižky z Trocnova, kam si od 14 hodin pozvali i známé Babouky.


Přátelům cyklovýletů se nabídnou hned dvě možnosti. Cyklozávod dětí a mládeže, který startuje v 10 hodin připravili v Borovanech a ve 13 hodin vyrazí cykloturisté na okružní trasu od KD Lišov. Těm, kteří urazí 25 kilometrů, bude hrát při zábavném odpoledni veselá harmonika ve Sportcentru Mrkáček.