Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Českobudějovicko

3.10.2017

Klíšťata jsou letos v jižních Čechách nebezpečnější

České Budějovice – Od počátku roku už letos evidovali jihočeští hygienici celkem 78 potvrzených případů klíšťové encefalitidy a 174 nahlášené a potvrzené případy lymeské boreliózy.

3.10.2017

Areálem jaderné elektrárny se ve středu rozezní sirény

Temelín - Ke zkoušce sirén, která se tradičně koná každou první středu v měsíci, se tento týden připojí také Jaderná elektrárna Temelín.

3.10.2017

Na náměstí podpoří budoucí nekuřáky

České Budějovice - Další ze zastávek kampaně „Poslední típnutí“ se uskuteční ve středu 4. října 2017 na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

3.10.2017

Budějovice podpoří z městské nadace studenty

České Budějovice - Jihočeská metropole opět podpoří nadané studenty.

3.10.2017

První zájemci žádali v pondělí o parkovací povolení

České Budějovice – První obyvatelé českobudějovického Pražského předměstí v pondělí požádali o oprávnění, parkovat u svých domů. Stejně tak podnikatelé. Od 1. listopadu se totiž v krajském městě rozšíří zóny s placeným stáním na komunikacích.

3.10.2017

Úzkokolejka už zase jezdí. Dostala osvědčení

Jindřichův Hradec - Pouhých dvanáct hodin trval zákaz jízdy vlaků pro Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD).

3.10.2017

Harfistka Alena se cítí na ulici svobodná

České Budějovice – Můžete ji potkat v ulicích, jak rozdává lidem radost téměř magickou hudbou. Šestadvacetiletá Alena Pekařová se na keltskou harfu naučila úplně sama před sedmi lety. „Láká mě folková, irská, bretonská a středověká hudba ze zemí, kde je harfa původní a přirozená,“ svěřuje se.

3.10.2017

Hledaný muž byl nalezen v lese, je v péči lékařů

Besednice - Velká pátrací akce má dobrý konec. Muže z Besednice se podařilo najít.

3.10.2017

OBRAZEM: Zásahovky cvičně likvidovaly teroristy

Boletice / Lipno nad Vltavou - ZÁVOD. Osm týmů policejních zásahových jednotek z České republiky a dva slovenské se proháněly v pondělí po Jihočeském kraji.

3.10.2017

Nejvíc berou Jihočeši od elektřiny, nejnižší mzdy jsou v pohostinství

Jižní Čechy – Za Pražany zaostávají lidé z našeho kraje v platovém žebříčku o 11 tisíc korun.

3.10.2017

Evropa se v příštích letech musí připravit na dvojnásobek turistů

Brusel, Jižní Čechy - Turistický ruch je evidentně na vzestupu. Ukazují to všechna data Eurostatu. V Evropě roste počet individuálních přenocování, prodlužuje se doba pobytu, přibývá potřeba nových pracovních míst, roste vliv moderních technologií i nových sdílených ekonomik a čeká nás zvýšený zájem turistů z Asie.

3.10.2017

Smuteční obřady v českobudějovickém krematoriu

České Budějovice - Poslední rozloučení v Obřadní síni českobudějovického krematoria.

3.10.2017

Zachránit život lidem se zástavou srdce můžou i dobrovolní hasiči

Jižní Čechy - Bojovat s nemocemi srdce se daří. Ubylo nejen hospitalizovaných pacientů, ale také případů končících smrtí.

3.10.2017

Z dotovaných krajských autobusů zmizely miliony cestujících. Jezdí vlakem

/ANKETA/ Cestování regionálními autobusy je pro lidi čím dál méně atraktivní, naopak přibývá cestujících ve vlacích. Ukazují to poslední data z dopravních statistik.  

2.10.2017

Na univerzitě začal deseti tisícům vysokoškoláků akademický rok

České Budějovice - Čtyřem tisícovkám prváků začal v pondělí na Jihočeské univerzitě (JU) vysokoškolský život.

2.10.2017

Vlaky na úzkokolejce v úterý nevyjedou, chybí osvědčení

Jindřichův Hradec - Společnosti Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) v pondělí o půlnoci vyprší osvědčení o bezpečnosti provozovatele dráhy. Takže vlaky na úzkokolejce v úterý 3. října nevyjedou.

2.10.2017

Kůň nemohl vstát, na nohy mu pomohli hasiči

Hrutov - Téměř celé sobotní dopoledne pomáhali českobudějovičtí profesionální a lišovští dobrovolní hasiči na nohy koni, který ve stáji v osadě Hrutov ležel celou noc a nemohl sám vstát.

2.10.2017

OBRAZEM: V Jihočeském muzeu vyrostly stovky hub

České Budějovice- Oblíbená výstava hub začala v pondělí v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Potrvá do 6. října, otevřeno je vždy od 9 do 17.30 hodin. Po dobu výstavy je zaručen přísun čerstvých exponátů a zajištěna je také stálá poradna pro houbaře. Základní vstupné činí 25 Kč, snížené 15 Kč, rodinné 55 Kč. 

2.10.2017

Ulicemi krajského města se senior procházel v pyžamu

České Budějovice - Muže v pyžamu potkal na českobudějovickém Jiráskově nábřeží v noci na pondělí náhodný chodec.

2.10.2017

Kašnu chystají na zimu

České Budějovice - V pondělí 2. října specialisté ze společnosti ČEVAK připravovali dominantu českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. Samsonovu kašnu na zimu.

2.10.2017

Studenti z Gymnázia J. V. Jirsíka zpívali ve Vatikánu i papeži

Vatikán - Výjimečným zážitkem byl pro členy sboru Mendík, který působí na českobudějovickém Gymnáziu Jana Valeriána Jirsíka, zájezd do Vatikánu u příležitosti svátku svatého Václava.

2.10.2017

V lese našel devět kilo ruské pěchotní munice

Hluboká nad Vltavou - Větší množství vojenské munice našel v pátek večer v lese severně od Českých Budějovic muž, který objev ohlásil policistům.

1.10.2017

Tejňáci prozkoumávali interiéry barokní sýpky

Týn nad Vltavou - V rámci Dne architektury se v sobotu odpoledne uskutečnila v Týně nad Vltavou komentovaná prohlídka barokní sýpky z 18. století.

1.10.2017

OBRAZEM: Dobrovolní hasiči útočili na vítězství v okresním finále

České Budějovice - Ve finále Velké ceny okresu České Budějovice v požárním útoku mužů si dělali naděje i dobrovolní hasiči z Pištína. "Dneska je to 9. soutěž ročníku. Pak se sečtou body ze všech kol. V tuto chvíli vedeme před Borovanama a doufáme, že se nám letos konečně podaří vyhrát," řekl ještě před koncem závodu Jan Ficl ze Sboru dobrovolných hasičů Pištín. Ani výměna trenéra pištínským ale nakonec nepomohla. Zvítězili totiž právě borovanský hasičský tým.

1.10.2017

Housenka na vidovském Zelnobraní měla 754 zelných hlav

České Budějovice- Tradiční tipovací soutěž, která k Zelnobraní neodmyslitelně patří měla letos dva vítěze. Ti odhadovali stejně a to, že je housenka složená z 753 zelných hlávek. Spletli se tak jen o jediný kus. "Byli tu šikulové, kteří čekali až do úplného konce a za pět minut před půl čtvrtou zkusili tipovat. Teď nakládáme všechno zelí zase na valník a odvezeme je zpátky to krouhárny v Roudném," řekl Vladimír Severin ze Spolku přátel Vidova. Slavnost si užili všichni. Koho by snad nezajímala exhibice mistra světa v kácení stromů, ten si mohl sjet na historickém kole. Zejména mladší děvčata jásala při koncertě Naty Hrychové. Při odchodu si hlavně hospodyňky kupovali krouhanku nebo už i kyselé zelí z Roudného.

1.10.2017

Posílili se kouzelným nápojem a postavili menhir

Holašovice - Keltskými slavnostmi ožil v sobotu areál Stonehenge v Holašovicích.

30.9.2017

V Hojné Vodě připomněli tradiční řemeslo a chystají sklářské muzeum

Hojná Voda – Ve sklenicích, pohárech, miskách i dalších výtvorech šikovných českých sklářů se v sobotu odrážely sluneční paprsky při Sklářských slavnostech.

30.9.2017

OBRAZEM: Pouťová snídaně na kolonádě v Úsilném

Úsilné /VIDEO/ - "Jako pokaždé o pouti snídáme na návsi ve stylu 20. a 30. let minulého století. Navzájem se hostíme," vysvětlil dobově kostýmovaný starosta Pavel Kašpárek. Snídaně je pohodový rozjezd pro celodenní slavnost. Na programu je vystoupení souborů Čtyřlístek, Lučina, Palouček, kapela Jazzika, orientální tanečnice, oslík a možná prý přijde i kouzelník mág Jura Magic.

29.9.2017

Začněte den stylovou snídaní

Úsilné - Přijďte do Úsilného na Svatováclavskou pouť.

29.9.2017

Na zdravotnické škole se sešli Dánové, Turci, Řekové, Izraelci i Španělé

České Budějovice - Šest zemí se účastní projektu, který ve čtvrtek zahájilo setkání na českobudějovické střední a vyšší odborné zdravotnické škole.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení