VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Českobudějovicko

23.8.2018

Medvědy majitel táborské zoo stěhovat prozatím nemusí

Tábor – Mezi lidmi se rozšířila fáma, že táborská zoo bude muset zvířata narychlo stěhovat z nepovolených staveb a výběhů. V úterý 14. srpna vyzval táborský stavební úřad Zoologickou zahradu Tábor, aby do tří měsíců předložila dokumentaci pro odstranění načerno postavených staveb. Ty vznikly ještě za působení bývalého majitele zoo Libora Hrubého. Jedná se kupříkladu o medvědárium, kotec pro pumu a lvy nebo boudu pro opice. Vjedou do zoo buldozery a zlikvidují nelegální stavby?

23.8.2018

Místo na talíři skončily potraviny v kafilerii

Jižní Čechy – Téměř 185 kilogramů potravin zabavili v uplynulých dnech inspektoři Krajské veterinární správy Jihočeského kraje při kontrole vozidla v Plané na Českobudějovicku.

23.8.2018

Smuteční obřady

České Budějovice - Poslední rozloučení v českobudějovickém krematoriu.

23.8.2018

K výročí republiky zahraje Bruckner Orchester z Lince

České Budějovice – Již po devětadvacáté se budou v Českých Budějovicích konat Hudební slavnosti Emy Destinnové, festival vážné hudby.

23.8.2018

Země živitelka má letos co oslavovat

České Budějovice – Už po pětačtyřicáté se ve čtvrtek otevírají brány největšího českého agrosalónu. Jubilejní ročník Země živitelky startuje svůj program v 9 hodin a během nejbližších šesti dnů nabídne návštěvníkům skutečné lahůdky.

22.8.2018

Německý velvyslanec na návštěvě Jihočeského kraje

Jihočeský kraj - Ve středu 22. a ve čtvrtek 23. srpna pobývá německý velvyslanec Christoph Israng v rámci svých cest do regionů České republiky v Jihočeském kraji.

22.8.2018

Strany jsou očíslovány. I zájemci o Senát

České Budějovice – Dalším krokem k podzimním volbám, které nás čekají 5. a 6. října a vzejdou z nich noví představitelé měst a obcí, bylo úterní losování čísel, jimiž budou označeny politické strany a hnutí na hlasovacích lístcích do zastupitelstva města České Budějovice. O přízeň občanů v krajském městě se bude ucházet čtrnáct stran a uskupení, tedy o tři méně než před čtyřmi lety.

22.8.2018

Tah na Prahu se vrací zpět na hlavní

České Budějovice – Zpátky na hlavní tah z Budějovic na Prahu se mohou od středečního rána vrátit všechna auta. V úseku mezi Borkem a Ševětínem končí uzavírka, kterou si vyžádal především odstřel horniny v těsné blízkosti nově budované dálnice.

22.8.2018

Studie usadí Jihočeské divadlo na Mariánské náměstí

Budějovice chystají první krok ke splnění jednoho z bodů strategického plánu.

22.8.2018

Svědky bouračky hledá policie

České Budějovice – Ve středu 15. srpna krátce před 17. hodinou došlo k dopravní nehodě na křižovatce ulic Pražská, Okružní a Nemanická.

22.8.2018

Na slavnostech uslyšíte pověsti města

Na dva dny se náměstí Přemysla Otakara II. přenese do dob první republiky.

21.8.2018

Trh se vystřídá s festivalem

Na Piaristickém náměstí vystřídá trhovce kulturní akce.

21.8.2018

Pro divadlo na Mariánském chystají studii

České Budějovice připravují stavbu nového divadla

21.8.2018

Městské policii nakoupí nové pistole

Zbraně objedná budějovická radnice u České zbrojovky

21.8.2018

Pištín investuje a rozrůstá se

Pištín – Že budoucnost je v rukou mladých a jejich dětí, si dobře uvědomují i Pištínští. Obec s místními částmi Češnovice, Pašice a Zalužice se za deset let rozrostla o více než 150 obyvatel, takže nyní jich tam trvale žije 650.

21.8.2018

Taekwondo není jen o bojování

Lukáš Pešta má školu bojových umění v Českých Budějovicích. Kromě toho je příslušníkem armády a má za sebou několik misí. V kavárně Deníku jsme si s ním povídali o taekwondu, které pro něho není jen sportem, ale životním stylem.

21.8.2018

Pamětník: Větší strach měli Rusové

České Budějovice – Ve středu 21. srpna 1968 vpadla vojska zemí Varšavské smlouvy na území Československa. Do Českých Budějovic dorazili Rusové až o den později. Pamětník Jiří Šilha, který se vyfotil u ruského tanku před Jihočeským divadlem, vzpomíná: „Čekali jsme je. Rozložili si ležení nad Borkem a v noci, když bylo město prázdný, sem teprve přejeli.“ Podle Jiřího Šilhy z Českých Budějovic, kterému tenkrát bylo 22 let, byli vojáci všude po městě. S kamarádem věděli, že je to průšvih.

21.8.2018

Smuteční obřady

České Budějovice - Poslední rozloučení v českobudějovickém krematoriu.

21.8.2018

Když pátral po Králi Šumavy, nevěděl, že napíše knihu

České Budějovice – Pavla Moce z Českých Budějovic zajímala vždy historie a v seniorském věku se jí začal pořádně věnovat. Že z jeho koníčku vzejde kniha, vůbec nečekal. „Nešlo o psaní, bylo to ze zájmu o československé dějiny ve spojení s mou zálibou v Šumavě, kterou mám prochozenou,“ vysvětluje autor knihy Výstřely na šumavské hranici 1949 – 1951, která vyšla před nedávnem.

21.8.2018

Koukala jsem přímo do hlavně, vzpomíná herečka

České Budějovice – Strach, bezmoc, znechucení a snaha vysvětlit těm klukům u zbraní, že jsou tu špatně. Tak vzpomíná na okupaci Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy v srpnu roku 1968 Bibiana Šimonová, tehdy 24letá herečka v angažmá Jihočeského divadla.

20.8.2018

Na sídlišti Vltava se změní Otavská ulice

Budějovickou radnici bude akce stát 17 milionů korun

20.8.2018

Strážkovickým hasičům je 120 let

120 let fungují dobrovolní hasiči ve Strážkovicích. Kulaté výročí spojili s oslavami 100 let republiky.

20.8.2018

Ve Zlivi slavili svátek mrkve

Z posměchu přednost udělali obyvatelé Zlivi, když se hrdě přihlásili k přezdívce Mrkvanov a uspořádali Slavnosti mrkve.

20.8.2018

OBRAZEM: Barevný poklad schovaný v zástavbě se otevírá

České Budějovice – Svatostánek, který dosud sloužil výhradně církevním akcím se od 21. srpna otevírá i cestovnímu ruchu. Rektor kostela otec Jan Peter Madár se těší, že si do petrinského kostela Panny Marie Růžencové najdou cestu i ti, kteří tu namísto Boha budou hledat krásný zážitek a poučení.

20.8.2018

Budoucnost božích muk je nejistá

České Budějovice – Branišovský les je spojen s příběhy o nadpřirozených jevech. Záhadami jsou provázena i boží muka Černý sloup, která potřebují nutně opravit.

20.8.2018

U nákupního centra vzniká lékařský dům

České Budějovice – Alergologie, diabetologie, ale i kožní lékař nebo třeba zubař. Nejen to má být v novém lékařském domě, který vzniká vedle nákupního centra Géčko v Českých Budějovicích v těsné blízkosti sídliště Vltava. Jeho otevření je naplánované na duben příštího roku a jeho stavba vyjde na sto milionů korun bez DPH.

20.8.2018

Libníč se vrátila do historie

V lázeňskou kolonádu se v sobotu proměnila náves v Libníči. V rámci letošních v pořadí již 12. slavností si obec připomněla svou více než 200 let dlouhou lázeňskou historii a zároveň oslavila 100 let Československa.

20.8.2018

Události, které tento týden čekají Jihočechy

Jižní Čechy – V pondělí v 17 hodin bude v parku u Tabačky v Táboře odhalen „Nezapomník“, kamenný objekt připomínající 50. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy.

20.8.2018

Staví moderní zdravotnické středisko

České Budějovice – Alergologie, diabetologie, ale i kožní lékař nebo třeba zubař. Nejen to má být v novém lékařském domě, který vzniká vedle nákupního centra Géčko v Českých Budějovicích v těsné blízkosti sídliště Vltava. Jeho otevření je naplánované na duben příštího roku a jeho stavba vyjde na sto milionů korun bez DPH.

20.8.2018

Počasí se nemění. Zase třicítky

Jižní Čechy – Ani v následujících dnech se nezmění ráz počasí, a tak nás nadále čeká slunečno a teploty kolem 30 °C. Vydatnější déšť meteorologové zatím nepředpokládají.

19.8.2018

V Temelíně nakoukli do útrob chladicí věže

Temelín – Jak by si jaderná elektrárna poradila v případě živelné pohromy, výpadku dodávek jaderného paliva nebo jak a kde skladuje to použité, co vše se děje během právě končící odstávky druhého bloku, kde by v budoucnu mohly stát nové bloky. Na to byli zvědaví návštěvníci, kteří v sobotu do Jaderné elektrárny Temelín dorazili na první letošní den otevřených dveří.

18.8.2018

Při focení k propagaci školy stáčeli pivo

České Budějovice – S předstihem přišla v pondělí 13. srpna na casting na focení propagačních materiálů Jihočeské univerzity (JU) Eliška Růžičková ze třetího ročníku zdravotně sociální fakulty. Do fronty se už řadil další adept Thomas Roowe. Fotograf Jiří Tvaroh si na každého uchazeče vyčlenil pět minut.

18.8.2018

Ve Větrné se proškolí na dvouleťáky

České Budějovice – Zrušením jeslí se maminky, které se musí vrátit do práce po dvou letech rodičovské dovolené, dostaly do svízelné situace. Jejich dvouleté děti musí chodit do školky. Péče o tyto děti je ale kvůli nízkému věku velice náročná a má celou řadu specifik.

18.8.2018

Kam do kina

Českobudějovicky - program kin.

17.8.2018

Kam o víkendu

Českobudějovicko - tipy na volný čas o tomto víkendu.

17.8.2018

Kam za zábavou a poznáním

Českobudějovicko - tipy na volný čas.

17.8.2018

Ztráta je zdrcující. Pomáhá lidský přístup okolí

Bohuslav Jäger bývalý vojenský psycholog, který prošel misemi v bývalé Jugoslávii. V roce 2002 v Kosovu zažil podobnou situaci, kterou nyní prožívají vojáci v Afgánistánu a jejich rodiny doma. Působil jako vojenský psycholog v týmu, který ztratil dva své muže. Poskytoval psychologickou podporu vojákům, kteří potřebovali těžké chvíle prožít, zpracovat a pokračovat dál ve své práci.

17.8.2018

Kamaráde, budeš nám chybět

Hluboká nad Vltavou /VIDEO/ – Teprve ve čtvrtek se ukázalo, jak smutná nálada panuje v Hluboké nad Vltavou. Jindy živé město utichlo. Právě ve čtvrtek se zde totiž mohli lidé rozloučit s teprve 28letým desátníkem Kamilem Benešem, jedním ze tří zemřelých českých vojáků.

16.8.2018

Smuteční obřady

Obřadní síň krematoria na hřbitově sv. Otýlie v Českých Budějovicích

16.8.2018

Jak jsme žili v Československu

Českobudějovicko - V letošním roce si připomínáme sté výročí vzniku Československé republiky. K oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i Českobudějovický deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

16.8.2018

Za kůrovce podávají dvě trestní oznámení

Českobudějovicko – Kůrovec se v Mojském lese poblíž Borku a okolí dál rozmnožuje.

16.8.2018

Poslední šance navštívit unikátní výstavu

České Budějovice – Německá umělkyně z Berlína Pia Linz vystavuje poprvé v České republice, a to v českobudějovickém Domě umění. Šanci vidět její unikátní tvorbu máte už jen do neděle 19. srpna.

16.8.2018

Okolo jižních Čech - seriál Deníku, 2. díl hejtmanka kraje Ivana Stráská

České Budějovice – Okolo jižních Čech 2018 je populární a oblíbený mezinárodní cyklistický etapový závod, který se uskuteční od 5. do 9. září. Je zároveň součástí Světového poháru v silniční cyklistice.

16.8.2018

Kandidátů do komunálních voleb ubylo, hala zůstala

O jménech pro komunální a senátní volby se rozhodne nejpozději do soboty.

16.8.2018

Loučení se synem, tátou, kamarádem, vojákem, hrdinou Kamilem Benešem

Hluboká nad Vltavou /VIDEO/ - Osmadvacetiletý život zhasl daleko od domova. Rodina a přátelé se rozloučili se synem, tátou, kamarádem, vojákem, hrdinou Kamilem Benešem, který zahynul 5. srpna v Afghánistánu s dalšími dvěma českými vojáky po sebevražedném útoku Tálibánu.

16.8.2018

Smuteční obřady

České Budějovice - Poslední rozloučení v Obřadní síni českobudějovického krematoria.

16.8.2018

Při pohřbu Kamila Beneše zazněly zvony v Budějovicích

České Budějovice - Ve čtvrtek od 10 hodin se na pět minut rozezněly čtyři zvony na Černé věži. Město a celý kraj se tak rozloučily s Kamilem Benešem, štábním praporčíkem in memorian, jedním ze tří vojáků, kteří se na misi v Afghánistánu stali 5. srpna obětí sebevražedného atentátníka.

15.8.2018

Přijďte si zacvičit jógu, pomůžete dětem z Bazalky

České Budějovice - Že udělat dobrý skutek neznamená vždycky darovat peníze, ale dá se spojit i s příjemným zážitkem, vědí v českobudějovickém jógovém studiu Thinkyoga.

15.8.2018

Ukradl houpačky autistům

České Budějovice – Zloděj se nestyděl ukrást autistickým dětem dvě houpačky, tzv. hnízda, a lanový žebřík. V noci na pondělí 13. srpna vlezl na hřiště v zahradě Auticentra na ulici Plzeňská, které bylo nedávno otevřené.

15.8.2018

S Kamilem Benešem se rozloučí i Černá věž

Čtyři zvony se ve čtvrtek 16. srpna v 10 h rozezní na Černé věži. Vyprovodí tak na poslední cestě Kamila Beneše, štábního praporčíka in memoriam, jednoho ze tří vojáků, kteří se 5. srpna na misi v Afghánistánu stali obětí sebevražedného atentátníka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT