VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Českobudějovicko

10.2.2018

Venkov už moc netáhne, lidé se stěhují za prací do měst

Jižní Čechy - Zatímco před vznikem samostatného Československa žil na českém venkově zhruba stejný počet lidí jako ve městech, za poslední století se situace dramaticky proměnila.

9.2.2018

Další telefonní budky míří na vrakoviště

České Budějovice - Volání z budek na ulici utichá. Jihočeský kraj přijde o 47 telefonních automatů.

9.2.2018

OBRAZEM: Začíná olympiáda, žáci přišli do školy v dresech

Jindřichův Hradec/ANKETA/ – Pestrá škála dresů v českých národních barvách, symboly olympijského hnutí, bojové pokřiky jako na stadionech. Taková byla páteční atmosféra na jindřichohradecké 5. základní škole na sídlišti Vajgar.

9.2.2018

Kabaret Kajbar navštíví Láďu

České Budějovice – Kdo by v Českých Budějovicích neznal Láďu Kajbara, místní figurku s rádiem na uchu, o níž se tradují historky. Ačkoliv Láďa žije už přes 15 let v pečovatelském domě na Šumavě, inspiroval partu umělců k založení kabaretu.

8.2.2018

Velký Bratr se stále dívá. Hra simuluje život v totalitě

Jindřichův Hradec – Vítejte v Blahónii, v zemi, kde se střetává Strana s odbojem. V čele Strany, která určuje chod země, stojí Velký Bratr. Odbojáři se snaží její ideály pošpinit a svrhnout její představitele…

7.2.2018

Budějovice chtějí výročí republiky slavit dva dny

České Budějovice – V tomto roce si Česká republika připomíná sto let od vzniku Československa. V krajském městě se plánují dvoudenní oslavy jubilea v termínu 24. a 25. srpna.

7.2.2018

Mateřská školka se rozšíří o další pavilon. Pomohou dotace

České Budějovice - O dalších dvacet čtyři míst se rozšíří do začátku dalšího školního roku Mateřská školka na Vysoké škole technicko-ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích.

7.2.2018

ANKETA: Budoucí stavaři chtějí změnit město

České Budějovice - Nové pojetí dvou budějovických lokalit zpracovávají studenti stavební průmyslovky.

7.2.2018

Hradeckem v noci projede souprava s nadměrným nákladem

Jindřichohradecko, Jižní Čechy - Ve středu večer se z Brna na cestu do Německa vypraví dvě vozidla s nadměrným nákladem.

7.2.2018

Zoo Dvorec je rok po požáru

Dvorec – Tragický požár, k němuž došlo před rokem v Zoo Dvorec u Borovan vinou poruchou na elektrickém topení, zlikvidoval zimoviště ptáků a savanových prasat. Velkou ztrátou byla zvířata.

7.2.2018

V úterý v kraji silně mrzlo. Pozor, ve středu přijde sněžení

Jižní Čechy – Kraj má za sebou mrazivé úterní ráno, například na šumavském Churáňově klesla teplota na –10 °C a ještě níže na kvildské stanici Perla u Jezerní slati: na –21 °C. Rokytská slať u Modravy byla úplně nejstudenější: –22,4 °C.

7.2.2018

Slejvák ve filmu Zloději zelených koní obstarali hasiči

České Budějovice - V neděli mohli poprvé v televizi diváci vidět snímek Zloději zelených koní, který se natáčel na Českobudějovicku.

7.2.2018

Alkohol si neodříká. V únoru ale „suší“

Jižní Čechy – Má rád pivo a kvalitní rum. Vždy v nejkratším měsíci roku ale Krumlovák Ivan Studený zapíjí i vepřo knedlo vodou. Patří totiž do početné party sušičů. Tedy lidí, kteří se zapojují do celostátní kampaně Suchej únor.

6.2.2018

Oprava Boršovského zámečku pokračuje

Boršov nad Vltavou – Boršovský zámeček se již měsíc opravuje. „Rozjeli to ve velkým,“ s nadšením komentuje nasazení firmy Auböck starosta obce Jan Zeman.

5.2.2018

Budějovice mohou dostat tři sta nových růžových bicyklů

České Budějovice – Není neobvyklé, že v Českých Budějovicích jede centrem města kluk na dámském kole, které je navíc v růžové barvě. Podobných jezdců by mohlo letos v létě výrazně přibýt. Ve městě dnes slouží zájemcům všeho věku a obého pohlaví k dopravě 117 růžových recyklovaných kol (rekol). A provozovatelé sítě bicyklů žádají o dotaci na rozšíření projektu.

5.2.2018

Opět po roce se pustili do čištění úpravny vody

České Budějovice - Na zoubek českobudějovické úpravně vody se v těchto dnech dívají odborníci z ČEVAKu. Jak uvedla Jitka Kramářová, vedoucí útvaru marketingu a komunikace ze společnosti ČEVAK a.s., jedná se o pravidelnou roční údržbu.

4.2.2018

Masopust a Moučnej. Ve vsích dodržují tradice

Hluboká u Borovan, Střížov – Po cestě do vsi Hluboká u Borovan potkáváme skupinku mužů v maskách. Nedaleko na dvorku rodinného domu je slyšet povyk. Místní tu pořádají masopust už 30 let.

4.2.2018

Podpoří začínající podnikatele

Jihočeský kraj – Již po osmé bude společnost T-Mobile hledat začínající podnikatele s tím nejlepším nápadem. Stane se tak v rámci dalšího ročníku soutěže T-Mobile podnikatelské záměry.

3.2.2018

Podnapilý muž obtěžoval obyvatele na sídlišti Máj

České Budějovice - Zasahovat na sídlišti Máj museli ve čtvrtek před 16. hodinou budějovičtí městští strážníci. Docházet zde totiž mělo ke slovní rozepři mezi podnapilým mužem a skupinkou místních obyvatel.

3.2.2018

OBRAZEM: Zima je nezastaví. Běžci o víkendu závodili

České Budějovice - Série zimních běžeckých závodů se koná v šesti městech v republice. Po Hradci Králové, Brně a Ostravě nazuli běžecké boty i Budějčáci.

3.2.2018

Na ústup se chřipka zatím nedává

Českobudějovicko – Zatím marné jsou všechny snahy Jihočechů dostat pod kontrolu chřipku. Také pátý kalendářní týden letošního roku totiž ukazuje, že se počet nemocných zase o něco zvýšil. Ba co víc, dokonce atakuje hranici dvou tisíc případů na 100 tisíc obyvatel.

3.2.2018

Bezdomovci se porvali o stravenku

České Budějovice - Ve čtvrtek po šesté hodině večer vyjížděli českobudějovičtí městští strážníci do Krajinské ulice k potyčce dvou mužů.

2.2.2018

Budějovice podpoří nákup knižních novinek

České Budějovice – Nákup knižních novinek do poboček Jihočeské vědecké knihovny by měly letos České Budějovice podpořit sto tisíci korun.

2.2.2018

Muzeum loni nechalo zrestaurovat předměty za tři čtvrtě milionu korun

Jindřichův Hradec - Muzeum Jindřichohradecka nechalo loni zrestaurovat předměty za 750 tisíc korun, což je o čtvrt milionu více než v roce 2016.

2.2.2018

Vidov a sousedé žádají u soudu, zachraňte nás před tangentou

Českobudějovicko – Už delší dobu se táhne spor několika obcí s Jihočeským krajem o část silnice zvané jižní tangenta. Kraj by chtěl novou komunikaci postavit jako napojení na budoucí dálnici D3.

2.2.2018

Sbírka šatstva pomůže lidem bez domova

České Budějovice - Nezisková organizace PREVENT 99, z.ú., zahájila 1. února 2018 sbírku dámského i pánského oblečení a obuvi. Akce potrvá do konce měsíce. Darované věci poputují k lidem bez přístřeší.

2.2.2018

Pěším vstup zakázán! Benešův most v centru bude kvůli zábradlí zavřený

Český Krumlov – Nevyhovující stav výztuží zábradlí, kam se přes oslabenou izolaci dostává voda, byl na mostě dr. E. Beneše v Českém Krumlově zjištěn při průzkumu v loňském roce.

2.2.2018

V Táboře, Písku a Prachaticích můžete za pacienty

Jižní Čechy – Půl na půl vypadá situace v kraji se zákazy návštěv v nemocnicích a domovech důchodců.

2.2.2018

Poslední rozloučení v českobudějovickém krematoriu

České Budějovice - Poslední rozloučení v Obřadní síni českobudějovického krematoria

2.2.2018

Kostry z mohyl zmizely. Hlína je rozložila

Jižní Čechy - V okolí Českých Budějovic vznikají nové úseky dálnice D3. Archeologové dohlíží, aby dálnice neponičila pravěké mohyly.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT