VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Českobudějovicko

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE
5.10.2018

ON-LINE: Jihočeši vybírají své starosty

Českobudějovicko - Zhruba půl milionu Jihočechů má možnost ještě v sobotu volit své nové zastupitele v komunálních volbách. Na Českobudějovicku zavítají voliči do 306 volebních okrsků. 

5.10.2018

Kam za zábavou a poznáním na Českobudějovicku

České Budějovice - kam se můžete vypravit za zábavou i poučením na Českobudějovicku

5.10.2018

Dobročinný koncert pro Kaňku vynesl přes osmdesát tisíc korun

Tábor – Na náměstí T. G. Masaryka se uskutečnil další ročník Koncertu, který otevírá dveře, jehož pořadatelem je centrum Kaňka. Charitativní vystoupení a současně dobročinná sbírka vydělala centru, které pomáhá dětem s postižením, přes osmdesát tisíc korun.

5.10.2018

V okrese se hlasuje přibližně o tisícovce mandátů

Českobudějovicko - Kandidovat oproti roku 2014 bude zhruba o pět set lidí méně.

5.10.2018

V moštárně se předvedou plody podzimu

Nové Hodějovice - Kdo se chce pochlubit svými zahrádkářskými výpěstky, může v pátek v 15 hodin přinést plody letošního úsilí zahrádkářům do Nových Hodějovic na tradiční podzimní výstavu ovoce a zeleniny.

5.10.2018

Cyklostezka propojila Putim s Pískem

Putim - Zhruba půl kilometru dlouhý nově vyasfaltovaný úsek dokončil cyklostezku vedoucí od Putimi přes soutok až do Písku.

4.10.2018

V pátek pochodují se srdcem na srdci

České Budějovice – V pátek se počtvrté na Festivalu nošení sejdou v 9.30 h v dětské herně Chňapík maminky, tatínkové, kteří už děti v šátku nosí, i nastávající rodiče, kamarádi či příbuzní, jež nošení zaujalo a chtěli by se o něm dozvědět víc.

4.10.2018

Molo patřilo dámám v těch nejlepších letech

České Budějovice - Třetí ročník módní přehlídky Seniors défilé se uskutečnil v úterý v podvečer v Besedě v Českých Budějovicích.

4.10.2018

Hody na svátek zvířat

Borovany - Jak se krmí šelmy, lamy nebo třeba hroch můžete vidět v zoo Dvorec v sobotu 6. srpna. Slaví se totiž tzv. Den zvířat.

4.10.2018

České dráhy rozšíří jednotná jména pro vlakové linky

Jižní Čechy - Cestující poveze z Prahy do Veselí nad Lužnicí rychlík Lužnice a do Budějovic rychlík Vltava

4.10.2018

V Týně nad Vltavou poprvé odtajnili Utajený koncert

Týn nad Vltavou - Město Týn nad Vltavou se již po druhé zúčastnilo o víkendu celorepublikového festivalu Den architektury, do kterého jsou zapojena česká a moravská města i obce.

4.10.2018

Na cestě pro Guinessův rekord na Václava Chalupu čekalo v Drážďanech překvapení

Česko/Německo /VIDEO/ - Je to síla, vítr, vlny jako k… hlásil z Pirny olympijský medailista Václav Chalupa, který pokračuje v extrémní, 850 km dlouhé cestě z Prahy do Hamburku. Devět roků po ukončení aktivní kariéry se veslař pokouší o Guinnessův rekord.

4.10.2018

Novohradští mají na výběr ze čtyř kandidátek

Nové Hrady - O dvě strany méně než v minulých komunálních volbách mají na výběr obyvatelé Nových Hradů. Na volebních lístcích ale najdou většinu známých tváří, kterým dávali hlasy před čtyřmi lety.

4.10.2018

Budějovická MHD dostane elektrickou posilu

České Budějovice - V jihočeské metropoli budou sloužit elektrobusy nové generace

4.10.2018

Kam za zábavou a poznáním na Českobudějovicku

České Budějovice - Kam se můžete vypravit za zábavou i poučením na Českobudějovicku

4.10.2018

Biologové proměnili vědu v nevšední umělecké dílo

České Budějovice - Kdysi to byly biologické vzorky, které vědci pozorovali pod mikroskopem, či malí živočichové a rostliny z rozsáhlých sbírek.

3.10.2018

Již nejsou mezi námi

České Budějovice - Poslední rozloučení v českobudějovickém krematoriu.

3.10.2018

OBRAZEM: Budějovická MHD dostane elektrickou posilu

  České Budějovice - V jihočeské metropoli budou sloužit elektrobusy nové generace.

3.10.2018

Glosa: Cesta parson russel teriérky Kessy na mistrovství světa

Jižní Čechy - Ahoj! Nejprve se vám představím. Jsem Parson Russel teriér. Protože jsem fenka, říkají mi Kessy. Právě odjíždím se svou paničkou do Švédska, kde se bude ve městě Kristianstad konat mistrovství světa v agility. 

3.10.2018

Soud: Tajemník byl veden neoprávněně

Strakonice - Bývalý tajemník městského úřadu Vladimír Stroner byl evidován v archivu bezpečnostních složek MV ČR neoprávněně.

3.10.2018

Temelín hlasuje dvakrát, referendum rozhodne o sportovním zařízení

Temelín - Hned do dvou volebních místností mohou v pátek a v sobotu zamířit obyvatelé Temelína a přilehlých obcí. Hlasovat budou nejen o složení příštího zastupitelstva, ale mohou se vyjádřit i k záměru vybudovat v obci sportovní halu se zimním stadionem.

3.10.2018

OBRAZEM: Orel u Chrobol

Chroboly - Orla mořského v úterý ráno zahlédli myslivci u Chrobol na Prachaticku.

3.10.2018

U kapličky bylo znovu živo

Hluboká nad Vltavou - Ukrytá v purkareckých lesích je kaplička zasvěcená sv. Rozálie, která byla v minulosti vyhledávaným místem poutníků.

3.10.2018

Koldům Perla: luxus i nádobí ve vaně

České Budějovice - „Kde všichni jsou?“ říkám si ve středu pár minut před šestou před českobudějovickým koldomem Perla, kde mezi sloupy postává několik lidí. V celou tu pokračuje doprovodný program Alšovy jihočeské galerie k výstavě o kolektivním bydlení Bydlet spolu. A už vidím houf lidí. Přichází spolu s autorem výstavy Hubertem Guzikem, který právě v galerii poskytl výklad.

3.10.2018

Jeden dravec ptáky nezachrání

Jihočeský kraj – Je nutné zbytečně umírat? Otázku spojenou s úhynem ptáků po nárazu do průhledných ploch si musíme klást všichni. A hlavně hledat řešení.

2.10.2018

Již nejsou mezi námi

Českobudějovicko - Poslední rozloučení v českobudějovickém krematoriu.

2.10.2018

Stavební práce omezí dopravu v Budějovicích

České Budějovice - Stavební práce omezí v říjnu dočasně dopravu v Českých Budějovicích v Suchém Vrbném nebo v Hroznové ulici.

2.10.2018

Zelí z polí nespěchá

Roudné - Se sklizní vyhlášeného zelí z polí v říční nivě začal Zemědělský podnik Malše Roudné. Jak ale zdůrazňuje vedoucí krouhárny Eduard Šebenda, zatím není kam spěchat.

2.10.2018

Vánoční cenu kaprů určí podzimní výlovy

Jižní Čechy - První výlovy letošní sezony za sebou mají jihočeští rybáři.

2.10.2018

Ticho v lese! Točí se film

České Budějovice - V lese u Zavadilky je v sobotu nějak živo. Kromě pejskařů a běžců je mezi stromy vidět i skupinku mladých lidí. Natáčí totiž promofilm k českobudějovickému Filmovému festivalu ČERNÁ VĚZ, který se letos koná už po osmé.

2.10.2018

V úterý bude až polojasno

Jižní Čechy - Fouká-li na den Marie Orodovnice (podle starého kalendáře, v církevním pořádku sv. andělé strážní) od východu, bude tuhá zima.

2.10.2018

S pyžamem na plac aneb Točím s hvězdami

Klatovy – Dovolte, abych se představil. Jsem lékař psychiatrického oddělení Klatovské nemocnice MUDr. Petr Dvořák, Ph.D. Nikoli ve skutečnosti, ale jen na jeden den. Natáčecí den.

1.10.2018

Na Hluboké pokračuje modernizace centra pro seniory

Hluboká nad Vltavou - Zhruba čtyři miliony korun bude stát radnici v Hluboké nad Vltavou rekonstrukce objektu pro ergoterapii, který je součástí hlubockého Domova důchodců U Zlatého kohouta. 

1.10.2018

Vědci odhalili, jak vzniká jed v mořských řasách. Na objevu se podílel i Čech

České Budějovice - V roce 1987 se otrávili hosté restaurace v kanadském Zálivu svatého Vavřince slávkou jedlou, která, jak se později ukázalo, byla kontaminovaná neurotoxinem pocházejícím z mořských řas. Ze 107 otrávených pacientů tehdy dokonce tři zemřeli.

1.10.2018

Již nejsou mezi námi

České Budějovice - Poslední rozloučení v českobudějovickém krematoriu.

1.10.2018

OBRAZEM: V Lišově slavili výročí školy

Lišov - V sobotu 22. září 2018 se uskutečnila v areálu Základní a Mateřské školy Lišov akce s názvem Oslava výročí 45 let od založení nové budovy školy. Ta byla spojená se dnem otevřených dveří.

1.10.2018

Nad dálnicí D3 staví most pro jeleny

Vitín - U Vitína se nad silnicí spojí lesní pozemky, pomůže to zvěři i řidičům.

1.10.2018

Na Zelnobraní napekli tři sta štrúdlů

Vidov - Konec září ve Vidově na Českobudějovicku patří jako již tradičně Zelnobraní. A jinak tomu nebylo ani letos. Svátek zelí tady oslavili v sobotu, kdy se zde konal již čtrnáctý ročník.

1.10.2018

Český Krumlov zpřísnil pravidla vjezdu do pěší zóny

Český Krumlov - Ceny za vjezd do centra město zvedlo už v červnu, nové, přísnější regule zavádí od pondělí 1. října. A na jejich dodržování budou minimálně čtrnáct dnů dohlížet strážníci městské policie.

1.10.2018

Co nás v týdnu na jihu čeká

Jižní Čechy - Tento týden můžete na přednášku, ale také na seminář o dotacích či na slavnostní setkání u mohyly Jana Žižky z Trocnova.

1.10.2018

V Krumlově se sešli Václavové a Václavky

Český Krumlov - Svatováclavské slavnosti nejsou jen o lidových tancích a nepřeberném množství dobrot. Každoročně si zde dávají dostaveníčko také nositelé jména Václav a Václavka. Ti se na náměstí Svornosti sešli v sobotu odpoledne.

1.10.2018

Poslední rozloučení v českobudějovickém krematoriu

České Budějovice - Poslední rozloučení v Obřadní síni českobudějovického krematoria.

1.10.2018

Pavel či Dominik? To se teprve uvidí

České Budějovice - Novou životní roli, možná tu nejdůležitější, začnou mít už brzy manželé Stlukovi z Českých Budějovic. Z Adély a Pavla by se totiž v prvních říjnových dnech měli stát mamka a taťka. V českobudějovické nemocnici má přijít na svět jejich prvorozený syn.

1.10.2018

Jen třináct a zataženo

Jižní Čechy - V pondělí bude v kraji oblačno, postupně až zataženo, občas se objeví déšť nebo přeháňky,večer budou srážky slábnout.

30.9.2018

Křtem Deníku legionáře odstartovali na Vltavotýnsku oslavy vzniku ČSR

Týn nad Vltavou - Slavnostní křest knihy Deník legionáře Františka Boušky "Šest let odloučení" se uskutečnil za doprovodu „týnské“ části hudební skupiny EPYDEMYE v sobotu v podvečer v Sokolovně.

30.9.2018

V Chrášťanech sledovali um opeřených predátorů

Chrášťany - Patnáct chovatelů a chovatelek dravých ptáků z celé České republiky se v sobotu setkalo v Chrášťanech na Českobudějovicku.

30.9.2018

OBRAZEM: Hojná Voda v sobotu patřila sklářům

Hojná Voda - Lučišníci, dělostřelci, ale hlavně skláři, brusiči a malíři skla. Takové byly sklářské slavnosti, jež se v sobotu konaly v Hojné Vodě. Nechyběla ani renesanční hudba a něco dobrého k zakousnutí.

30.9.2018

Někdejší podobu hrádku ukáže mobil

Hluboká nad Vltavou - Hluboká bude mít další magnet na turisty. Práce u Karlova hrádku začaly.

29.9.2018

OBRAZEM: Svatováclavské slavnosti v Rudolfově

Rudolfov - Nabitý k prasknutí byl program Svatováclavských slavností, jež se čtvrtka do soboty konaly v Rudolfově.

29.9.2018

Zraněná poštolka se bude zotavovat v hlubocké zoo

České Budějovice - Zraněnou poštolku našel ve středu dopoledne třiačtyřicetiletý zaměstnanec jedné z firem v Okružní ulici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT