VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Českobudějovicko

9.8.2018

Teplárna dokáže lidi i příjemně ochladit

České Budějovice - Českobudějovická teplárna zprostředkovává svým klientům kromě tepla i chlad. O této možnosti však zatím příliš lidí neví.

9.8.2018

OBRAZEM: Česko uctilo padlé hrdiny

Praha - Armádní speciál se třemi českými vojáky, kteří minulý týden padli při teroristickém úroku v Afghánistánu, ve středu přistál v Praze – Ruzyni.

8.8.2018

Již nejsou mezi námi

České Budějovice - S kým se ve čtvrtek naposledy rozloučíme:

8.8.2018

Výročí oslaví ZOO křtinami lvíčat

Dvorec – Oslavu 11 let existence s pestrým programem naplánovala na sobotu 11. srpna Zoologická zahrada Dvorec.

8.8.2018

Lidí bez práce bylo v okrese nejméně za posledních dvacet jedna let

České Budějovice – Pod hranici dvou procent spadla ke konci července nezaměstnanost na Českobudějovicku. S 1,9 procenty je to nejnižší nezaměstnanost od roku 2005. Vyplývá to z posledních čísel Úřadu práce České republiky v Českých Budějovicích.

8.8.2018

Afrika nejsou jen křováci

Jan Brett, majitel obchodu Original Africa v Dolním Třeboníně, v září oslaví 36 let. Ještě před několika lety ho studenti vídali za katedrou.

8.8.2018

Fascinuje mě symbolika

České Budějovice – Iva Štarková se věnuje psychoterapeu-tickému poradenství a nově se v letních měsících zaměřilai na malování přírodní hennou: „Baví mě to a sama si u toho i odpočinu. Je to zase jiný kontakt s lidmi než při terapii.“

8.8.2018

OBRAZEM: Z Budějovic na Prahu? Kritický je Ševětín

Ševětín – Stavba dálnice uzavřela silnici I/3, řidiči musejí na objížďku.

8.8.2018

Pistoli v kabelce nenosí. Kabelkové šílenství potěší i prospěje

Jižní Čechy - Deník i letos připravuje tradiční Kabelkový veletrh, na který se mohou dámy těšit 5. září. Ženy, je nejvyšší čas provětrat své skříně a nepotřebné kabelky poslat dál. 

7.8.2018

Zkuste si práci kováře či přadleny

Komařice - Spoustu řemeslníků v akci mohou sledovat víkendoví návštěvníci kovárny v Komařicích.

7.8.2018

Senioři získají průkazku na MHD zdarma, zaplatí pouze 10 Kč za pořízení

Budějovický dopravní podnik od září zavádí změny.

7.8.2018

Sucho prověřuje vodohospodáře

jižní Čechy - Extrémní vedra posledních dnů jsou žhavou zkouškou i pro vodohospodáře. Zatímco na některých místech již týdny nepršelo a voda v podzemních zdrojích ubývá, její spotřeba naopak roste. Týká se to zejména turisticky vyhledávaných oblastí, jako je Lipensko.

7.8.2018

Temelín zaváží palivo a připojil chladicí věž

Temelín – Neobvyklý obrázek mají k dispozici od nedělního odpoledne lidé v okolí Jaderné elektrárny Temelín. Ta k prvnímu výrobnímu bloku připojila třetí chladicí věž. 

7.8.2018

Jsou to hrdinové, reagují Jihočeši na smrt vojáků

Jižní Čechy – Osudná byla neděle pro trojici českých vojáků, dvojici Jihočechů. Po sebevražedném útoku atentátníka na východě Afghánistánu zemřeli 36letý Martin Marcin z Dívčic na Českobudějovicku, desátníci 28letý Kamil Beneš z Plané nad Lužnicí na Táborsku a 25letý Patrik Štěpánek z Plzně.

6.8.2018

Plavba se zastaví, kvůli suchu se zavře komora nad Orlíkem

České Budějovice, Orlík - Nová vltavská vodní cesta mezi Českými Budějovicemi a hrází Orlíku nevydrží ani letos v provozu po celou sezonu. 

6.8.2018

Na děti čeká živá hraběnka Terezie

Nové Hrady - Vynecháváte památky kvůli neposedným dětem? V Nových Hradech si ji můžete naopak is ratolestmi užít. 

6.8.2018

V Pohoří zahraje u vína dechovka

Pohoří na Šumavě – Vystoupení dechové hudby a ochutnávku vína připravil na neděli 12. srpna v Pohoří na Šumavě spolek, který obnovuje zdejší kostel. Na pomezí Českobudějovicka a Českokrumlovska v malé osadě v Novohradských horách vystoupí Muzika bez kapelníka.

6.8.2018

Hlavní silniční tah na Prahu na dva týdny zavírá

Kvůli stavbě dálnice se nedaleko Chotýčan chystají odstřely skal.

6.8.2018

Pojď sem, budeš donaha!

Borovany – Vlněný kabát shodily tuto neděli 5. srpna na Ovčáckých slavnostech dvě ovce a určitě se jim ulevilo… Jednu profesionální střihač Karel Švarc zbavil pár kil vlny strojkem, druhou nůžkami, což je nesrovnatelně pracnější, jak se přesvědčily desítky přihlížejících.

6.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici

Českobudějovicko - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou vašeho města. 

6.8.2018

Doprava na Prahu se vrátí mezi domy

V malých obcích se obávají o dodržování předpisů ze strany tisíců řidičů.

6.8.2018

Poslední rozloučení v českobudějovickém krematoriu

České Budějovice - Poslední rozloučení v Obřadní síni českobudějovického krematoria.

5.8.2018

Na Žimutických slavnostech se lidé pobavili i poučili

Žimutice – Pobavení nabídl sobotní program slavností u Žimutické hospody, který ve 14 h zvesela zahájila dechová kapela Jihočeští rodáci.

5.8.2018

Zahrádkářské pálení slivovice začne letos dříve

Rudolfov – Horké počasí urychluje sklizeň i kvašení.

5.8.2018

Indii zvládl místo švédského kuchaře českobudějovický

Pořešín – Ochutnat indická jídla připravená kuchařem ze Stockholmu u zříceniny pořešínského hradu se i přes sobotní žár vydalo už v poledne dost zájemců. Místo něj se ale potil Bohuslav Stropek z Českých Budějovic. “Sestřenice žije ve Švédsku s přítelem, který tam vaří indickou kuchyni. Ale ze zdravotních důvodů nemohli přiletět, tak jsme prodělali rychlokurz. Jsem kuchař a k indické kuchyni mám blízko, rád ji vařím,“ vysvětlil k improvizovanému řešení.

5.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici - Borovany

Borovany - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou Borovan. 

5.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici - České Budějovice

České Budějovice - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či primátorem Českých Budějovic. 

5.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici - Týn nad Vltavou

Týn nad Vltavou - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou Týna. 

5.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici - Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou Hluboké. 

5.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici - Trhové Sviny

Trhové Sviny - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou Trhových Svinů. 

5.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici - Lišov, volební obvod 1 (město)

Lišov - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou Lišova.

4.8.2018

Policie hledá dva svědky

České Budějovice – Policisté žádají veřejnost o pomoc v případě podvodu v nákupním centru.

4.8.2018

Škodiči zmizeli

České Budějovice – Bílou Škodu Octavia poškodil neznámý řidič 17. července mezi 10.50 a 11.15 h na parkovišti u obchodního domu Norma v Borku.

4.8.2018

Lidé by měli kvůli horkému počasí šetřit vodou

Nezaprší a nezaprší, tato myšlenka za poslední měsíc prolétla hlavou mnohým Jihočechům. Ani vyhlídky na další týden nevypadají příliš přívětivě.

4.8.2018

Dálnici chtějí české i italské firmy

Obchvat Budějovic na cenové nabídky ještě čeká, mají přijít koncem srpna.

4.8.2018

Plánujete grilovat? Zkuste maso vcelku

České Budějovice – Zapomeňte na klobásy i na tenké plátky masa. Pokud se chystáte grilovat a chcete být opravdu „in“, kupte větší kus flákoty a upravte jej vcelku. Šéfkuchař Honza Krob vám garantuje, že se všichni třeba po grilovaném hovězím či krůtím mase vcelku budou oblizovat.

3.8.2018

Dálnice dostala nabídky na úsek za Budějovicemi, uzavírá se I/3

Českobudějovicko - Ředitelství silnic a dálnic ČR obdrželo nabídky na výstavbu dálnice D3 mezi Hodějovicemi a Třebonínem.

3.8.2018

Kamery objeví více neplatících řidičů

České Budějovice – Novinkou v tři čtvrtě roku fungujícím parkovacím systému je tzv. kamerové vozidlo, jež v pondělí začne pátrat po řidičích, kteří nezaplatili za stání tam, kde musí.

3.8.2018

Poslední rozloučení v českobudějovickém krematoriu

České Budějovice - Poslední rozloučení v Obřadní síni českobudějovického krematoria.

3.8.2018

Jihočeské léto s párou začíná

V pátek 3. srpna a o víkendu si můžete udělat výlet parním vláčkem. Začíná totiž Jihočeské léto s párou.

3.8.2018

Bez motoru uletí i stovky kilometrů

Hosín – Hosínské letiště na Českobudějovicku organizuje v těchto dnech světový šampionát v bezmotorovém létání. Atraktivní podívaná zaujme malé i velké fanoušky leteckých sportů. „Chcete-li vidět letadla přímo v akci, dorazte kolem poledne, kdy se startuje,“ vzkazuje do celého Jihočeského kraje ředitel MS 2018 Tomáš Rendla.

2.8.2018

Zloděj pomazal strážníky výkaly

České Budějovice – Plné ruce práce se svérázným zlodějem měli ve středu večer strážníci městské policie. Přistihli jej na Lidické třídě, když si nakládal do auta dlažební kostky připravené na opravu ulice.

2.8.2018

Do senátních voleb se zaregistrovala osmička osobností

České Budějovice – Osm přihlášek k registraci bylo podáno pro říjnové senátní volby v obvodu, který zahrnuje region od Českých Budějovic po Třeboň.

2.8.2018

Uvidíte svatého Auraciána

České Budějovice - Relikviář s ostatky sv. Auraciána, křesťanského mučedníka žijícího na přelomu 2. až 3. století a českobudějovického patrona, byl vystaven ve čtvrtek a v pátek 2. a 3. srpna v katedrále sv. Mikuláše.

2.8.2018

Krajem pojede nadměrný náklad

Jižní Čechy – Dvě obří ocelové součástky poveze v závěru týdne specializovaná souprava z Plzně k Týnu nad Vltavou.

2.8.2018

Surikaty zkoumají nový domov

Dvorec – Nový zážitek čeká na trpělivé návštěvníky ZOO Dvorec nedaleko Borovan. V nedávno dokončeném výběhu s ubikací v sousedství lvů pustinných se zabydlují surikaty.

2.8.2018

Komunální volby jsou o silných osobnostech

České Budějovice – Společná kandidátka TOP 09 a KDU-ČSL i s nezávislými, tedy osobnostmi z místních spolků a iniciativ, nese název SPOLEČNĚ PRO BUDĚJOVICE – Lidovci a TOP 09. V čele stojí krajský předseda TOP 09 Tomáš Bouzek. KDU-ČSL sestavila i „čistou“ kandidátku.

2.8.2018

VÝZVA: Uběhne 50 let od okupace

Českobudějovicko - Letos v srpnu to bude 50 let, kdy v noci z 20. na 21. srpna 1968 překročila vojska Varšavské smlouvy hranice Československa, aby potlačila tzv. kontrarevoluci a pokus o převrat.

2.8.2018

Výstaviště čekají změny

České Budějovice – Necelý měsíc zbývá do začátku Země živitelky na českobudějovickém výstavišti. S přípravami finišují nejen vystavovatelé, ale také dělníci, kteří pracují na úpravách některých částí výstaviště. Práce mají stihnout ještě před zahájením agrosalonu.

2.8.2018

Poslední rozloučení v českobudějovickém krematoriu

České Budějovice - Poslední rozloučení v Obřadní síni českobudějovického krematoria.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT