Voda mu ale vůbec nevadila, protože aby dobyl trůn pro krále, musel na soutoku Vltavy a Malše skočit do vody a pokořit své soupeře v jízdě na vodních lyžích. I díky tomu, že se sportu věnuje často a rád, se svého snu dočkal.

„Tenhle titul pro mě znamená s nadsázkou všechno. Jako mladý student, když jsem začal chodit na Jírovcovku, už tenkrát jsem o králi majálesu slyšel a říkal si, že to musí být skvělý pocit," vyprávěl nadšeně a jedním dechem dodal, že se na své vítězství pořádně nadřel. „Obětoval jsem tomu spoustu času, s vystoupeními mi pomáhala rodina i spolužáci," nezapomněl na dálku poděkovat těm, kteří mu k titulu pomohli.

David Plos sbíral, spolu 
s dalšími kandidáty, po celou dobu majálesu hlasy studentů, aby se probojoval do tříčlenného finále. Celá příprava mu zabrala zhruba měsíc. „Z toho ten poslední týden byl hodně hektický, chodil jsem spát okolo druhé ranní," přiblížil nový král majálesu. Nejvíce mu utkvěla v paměti chvíle, kdy vyměňoval za body vdolečky, které mu pomáhala péct jeho babička.

„To byla asi největší zábava," přikývl a přiznal, že když zjistil, že postoupil mezi tři poslední, kteří soutěžili v závodě na vodních lyžích, věřil v celkové vítězství. „Doufal jsem 
v úspěch, poslední disciplína je vždycky sportovní a já ve sportu vždycky vynikal," pochlubil se a zapřemýšlel nad tím, jak se změní jeho život po pátečním triumfu. „Doufám, že mi to dá něco do života, i když si teď těžko uvědomím, co to může být. Snad mě to někam posune. Navíc mě to nakoplo psychicky," pochvaloval si, zatímco v zákulisí majálesu prokřehlý popíjel černý čaj.

Na počasí ale nežehral. „Měl jsem vedle sebe jako 
Zeus dnes i Poseidona, ale dneska nám nebesa nebyla nakloněna," smál se. Zbytek majálesu si chce David hlavně užít, poslechnout si kapely a bavit se. „Jen se převleču do suchého a jdu na to," prozradil, že přijde čas i na oslavy.

Včerejší odpolední program narušil a přibrzdil déšť. Se znepokojením, ale s typickým úsměvem, sledoval předpověď počasí jeden z koordinátorů majálesu Ladislav Zibura. „Mám radost, že přes týden bylo pěkné počasí, ale 
tohle je smůla. Alespoň přijdou ti, kteří si to chtějí opravdu užít a být tu," neztrácel nadhled, i když majáles připomínal 
v pátek spíš slavný blátivý festival v anglickém Glastonbury.