V jihočeské metropoli, ale i kdekoliv jinde, se můžete účastnit ADRAběhu, který pomáhá získat finance pro charitativní organizaci ADRA. V Českých Budějovicích se bude běh konat 14. května 2024 ve Stromovce. Na dálku se lze odkudkoliv přihlásit do seznamu účastníků kdykoliv do 21. května 2024 na webu na adrese www.adrarun.cz a stát se tak dárcem. Peníze ze startovného poslouží na podporu dobrovolnické činnosti ve prospěch handicapovaných nebo starých lidí.

Podle Ivany Kyselové, vedoucí českobudějovického dobrovolnického centra organizace ADRA, se tradiční hromadný běh koná ve Stromovce. „Jako každý rok, i letos zveme na budějovický ADRAběh. Oslavujeme jím také 20 let adráckého dobrovolnictví v ČR s názvem Nekonečný příBĚH pomoci,“ říká Ivana Kyselová.

ADRAběh v českobudějovické Stromovce v roce 2023.ADRAběh v českobudějovické Stromovce v roce 2023.Zdroj: ADRA

Začátek setkání s dalším programem je v úterý v 16 hodin v parku Stromovka u bistra U Tří Ptáků. „Každý odběhne, na co bude mít chuť a sílu, jeden kilometr, tři nebo pět kilometrů. Plánovaná je také společná procházka. Pro běžce bude připraveno občerstvení, káva a nanuk zdarma,“ popisuje nabízené možnosti Ivana Kyselová. Pro malé běžce budou navíc drobné odměny a diplomy, pro všechny děti skákací hrad a dobrodružná stezka s plněním úkolů.

„Výtěžek použijeme na podporu činnosti dobrovolnic a dobrovolníků u starých lidí v jejich domácnostech a v domovech pro seniory, u dětí s hendikepem i u dlouhodobě nemocných v našem Jihočeském kraji. Nechceme, aby nikdo z potřebných zůstal na své starosti a radosti sám,“ zdůrazňuje za pořadatele Ivana Kyselová. Registrace na běh a další informace najdete na stránkách www.adrarun.cz.