„Advent je stále bohatý. Letos se uskuteční celkem sto třicet čtyři pořadů, z toho pětapadesát vysloveně vánočních,“ uvedla včera vedoucí kulturního odboru magistrátu Iva Sedláková. „Průměrně tedy připadá tři celé sedm desetin akce na jeden den v adventu,“ doplnila Sedláková s úsměvem.

Ledový hit

Největší vánoční atrkací ale bude především ledová plocha, která už dostává na náměstí Přemysla Otakara II. reálné obrysy.
Provoz a výstavba kluziště spolkla dva miliony korun, které ale nebude platit kasa magistrátu. Peníze poskyta městu společnost ČEZ.


„Je to desáté kluziště, které v republice stavíme. Ale Budějovice mají jednoznačně největší plochu ledu v celé zemi. Jinde se rozměry dvacet krát třicet metrů nedělají, běžné je tak patnáct krát deset. Sám už se těším, až se na kluzišti s bruslemi svezu,“ podotkl Karel Greif, jednatel firmy, která kluziště provozuje.


„Ledová“ novinka se otevře zájemcům večer 5. prosince, a to hned po tradičním příletu anděla k Samsonově kašně. Kluziště bude pod radnicí fungovat až do svátku Tří králů a podle magistrátu v dopoledních hodinách budou na ledové ploše dostávat přednost zejména děti ze základních a mateřských škol.


„Od zítřka vyvěsíme na městské internetové stránky avízo, kde si budou moci ředitelé škol kluziště zarezervovat,“ upřesnila Sedláková.

Další atrakce

Nová aréna na bruslení ale nebude jediným adventním zážitkem v krajském městě.
Další novinkou bude také představení Živý betlém, který pod ozdobeným stromkem na náměstí předvedou borovanští divadelníci. Zájemci si mohou například zajít na speciální punč přímo na nádvoří radnice, který budou prokřehlým lidem rozlévat sami radní města.


Ani letos však nebude chybět hned několik tradičních vánočních trhů, dvanáctá staročeská vánoční ulička v Panské anebo dětmi velice oblíbený přílet anděla z Černé věže, a to letos s překvapením.

 

Budějovické Vánoce 2007

134 pořadů

57 koncertů

3 Rybovy mše vánoční

4 vícedenní trhy

4 vánoční výstavy

17 výstav

55 vánočních akcí

10 vánočních pořadů

4 vánočních besed