Dvouhodinový adventní program, který připravila elektrárna ve spolupráci s Centrem volného času Poškolák z Hluboké nad Vltavou, doplnila možnost prohlídky expozice informačního centra. Samozřejmě nechybělo malé bezplatné občerstvení včetně nealkoholického vánočního punče a sladkých odměn pro nejmenší. „Návštěvnost nás vzhledem k nepříliš vlídnému počasí a množství dalších adventních akcí na jiných místech velmi mile překvapila. Stejně tak velký zájem o prohlídku expozice infocentra i virtuální prohlídku elektrárny,“ uvedla Jana Gribbinová, vedoucí skupiny vnitřní a vnější komunikace Jaderné elektrárny Temelín.

Prostřednictvím virtuální prohlídky, takzvané ReakTour, se malí i velcí návštěvníci předvánoční akce Skupiny ČEZ mohli podívat do nejstřeženějších míst jihočeské jaderné elektrárny. Vybaveni speciálními brýlemi a sluchátky se tak dostali například nad jaderný reaktor, do chladicí věže nebo velína temelínské jaderné elektrárny.

Hlasujte o nejkrásnější strom Jihočeského kraje.
Deník hledá nejkrásnější jihočeský vánoční strom. Hlasujte pro ten váš

„Přijeli jsme z Budějovic. Sice jsme trochu váhali kvůli počasí, které vybízelo spíš k lenošení u televize, ale nakonec jsme vyrazili. Manžel už dlouho mluvil o virtuální prohlídce a bylo jasné, že děti se tu nudit nebudou. Svého rozhodnutí v žádném případě nelitujeme. Je to tady super,“ konstatovala Magda Janečková v doprovodu dalších tří členů rodiny.

Ti si společně prošli zámecký park, přidali hvězdu na vánoční strom, pořídili fotografie s anděly a tučňáky, rozsvítili svíčky na ostrůvku zámeckého rybníka, políbili se pod jmelím a poslali dopis se svými přáními andělskou poštou Ježíškovi. Otec Václav se synem Jakubem pak absolvovali virtuální prohlídku. Matka s dcerou daly přednost sladkostem a teplému punči. „Je moc dobrý,“ zhodnotila kvalitu nápoje malá Adélka.

Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín