O vzpomínku na Ivana Tláška se podělil českobudějovický architekt Jaromír Kročák:

Socha repliky barokního andílka.Socha repliky barokního andílka.Zdroj: Jaromír KročákIvan Tlášek, výborný parťák a mistr ve svém oboru. Mnoho toho nenamluvil, ale co řekl, to sedělo. Zval jsem ho ke spolupráci k našim stavbám vždy, když bylo potřeba řešit kamenné prvky. Společně jsme po revoluci osazovali pomník Vojtěcha Lanny na Sadech a pomník Jana Valeriána Jirsíka před katedrálou svatého Mikuláše v Českých Budějovicích. Ostatně v této katedrále se během celkové rekonstrukce ve spolupráci s naším ateliérem také věnoval repasi kamenných prvků v interiéru.

Na jeho statku v Libniči jsem Ivanovi navrhoval objekt Lapidária pro stálou expozici barokních soch z Budějovic a širokého okolí. Jednoho večera se objevil u mne doma a přinesl mi sochu repliky barokního andílka, kterou jsem si pověsil v obýváku na stěnu. Pokaždé, když na ni pohlédnu, si na Ivana vzpomenu a řeknu si pro sebe: další kamarád, který mi tam nahoře bude držet místo.

Připomenout si také můžete naši návštěvu u Ivana Tláška v Libníči v roce 2019. Tehdy zrovna pracoval na kopii sochy svaté Alžběty do kostela v Paštikách u Blatné na Strakonicku:

Sochař Ivan Tlášek z Libniče.
Svatá Alžběta se rýsuje pod rukama sochaře

Poslední rozloučení s Ivanem Tláškem se uskuteční v pondělí 3. července ve 12 hodin v obřadní síni krematoria v Českých Budějovicích.