S rekonstrukcí budějovického KD Slavie by se mělo začít nejdříve ve 2. polovině roku 2021. Na příští rok se ještě prostory kulturního domu pronajímají.

Výhled na předání staveniště se předpokládá na 2. polovinu roku 2021. „Pokud bude soutěž úspěšná,“ dodává Juraj Thoma.

Na radě města byly schváleny pronájmy v KD Slavii ještě na rok 2020. Podle Petra Šindeláře, jednatele Správy domů, která objekt pronajímá, jsou nyní už dva prostory obsazeny. „Jedná se o kancelář a bývalý Klub Slavie,“ uvádí. V budově další rok zůstane tedy i Music Club Slavia, který vede Jan Friš. „Máme už podepsanou smlouvu,“ ujišťuje. Byly zveřejněny také záměry pronájmu na bývalý jazzový klub a taneční studio. „V sezoně proběhnou akce také v sále,“ dodává Petr Šindelář.

Město hodlá rekonstruovat na vlastní náklady. Projektovací práce předpokládá na 25 mil. Kč, ze zdrojů uvolní na rekonstrukci 400 mil. Kč. Hrubá stavba byla odhadnuta na 250 milionů, 50 milionů by měl stát interiér. „Odhady jsou v letošních cenách,“ upozorňuje Juraj Thoma.

V plánu je uvnitř zřídit dva sály. „Jeden bude univerzální na společenské akce od plesů po divadlo či koncerty,“ líčí Juraj Thoma. Požadovaná kapacita bude 450 mobilních míst. V druhém sále pod ním strop podpírá šest sloupů, které je třeba zachovat. „Vznikne dále sdílené zázemí pro kluby, ne však k dlouhodobému pronájmu,“ plánuje Juraj Thoma. Součástí objektu musí být také gastroprovoz. „To aby to tam nežilo jen večer,“ vysvětluje záměr první náměstek. Řešit se bude také revitalizace venkovní scény a přístup k vodě.