Samoobslužné i klasické pokladny nasadí řetězec Albert v rekonstruovaném hypermarketu v Českých Budějovicích. V úterý 19. září navečer kropicí vozy projížděly parkoviště a i jinak se finišovalo, aby ve středu 20. září 2023 bylo možné otevřít v sedm ráno.

„Tým naší prodejny se už těší na první zákazníky tohoto modernizovaného hypermarketu, který se otevře po několika měsících a nabídne mnoho inovací, jako jsou elektronické cenovky či teplotní čidla. Díky novým technologiím a novému vybavení ušetří prodejna i více než třetinu energií,“ uvedl pro Deník ještě před otevřením Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Hypermarkerket Albert a nový nákupní park v Českých Budějovicích už finišují s posledními úpravami.
V nové budějovické obchodní zóně už montují cedule firem

„Prodejna bude koncipovaná pro velké rodinné nákupy, ale i pro rychlé doplnění zásob. Chybět nebude oddělení Zdravě s Albertem, Albertova Tržnice či obsluhované úseky masa a lahůdek. Samozřejmostí jsou i potraviny pro zákazníky se zdravotními či dietními omezeními, tedy potraviny bez lepku, laktózy, pro diabetiky, ale i veganské a vegetariánské či produkty v bio kvalitě,“ doplnil Jiří Mareček. Pro odbavení nákupu pak poslouží samoobslužné a klasické pokladny.

Další obchody

Místo části bývalého parkoviště vznikne nákupní zóna Retail park Strakonická. Obchody tady ale budou obsazované postupně v příštích týdnech a měsících. Už v říjnu by mohla například otevřít prodejna Superzoo. Dalším z obchodů bude dm drogerie markt. Podle Jiřího Peroutky, manažera komunikace dm, je předpokládané datum otevření 30. listopadu 2023.

Bourání hypermarketu Albert v Českých Budějovicích už odkrylo vnitřní konstrukce. Na místě vznikne retail park.
OBRAZEM: V Budějovicích pokročilo bourání Albertu, halu už přepůlili

Prodejna známého drogistického řetězce v Strakonické ulici bude otevřena namísto prodejny, která se nachází v Sokolské ulici na malém náměstí na sídlišti Šumava. U té se plánuje uzavření. „V Českých Budějovicích je aktuálně šest prodejen dm drogerie markt a jedna prodejna je také v Hrdějovicích,“ doplnil Jiří Peroutka. K 18. září 2023 tvořilo prodejní síť dm drogerie markt v České republice 255 prodejen.

Ráno bylo vlažné

Po ranním otevření nabízel Albert na Strakonické sen každého zákazníka. Dokonale zaplněné regály, ochotný personál a hrstku nakupujících, takže se zdálo jako kdyby pár příchozích mělo celý hypermarket jen pro sebe. Postupně ale začali zákazníci přijíždět. Museli si ovšem trochu hledat cestu, protože na nové parkoviště se najíždí jen od Dobrovodské stoky. Častěji dříve užívaný vjezd od čerpací stanice ještě není možný, protože se v tomto rohu parkoviště dokončuje druhá část nového nákupního parku.