Děti z celé českobudějovické diecéze, kam kromě jižních Čech patří i část Plzeňského kraje a Vysočiny, si daly o víkendu dostaveníčko v Sušici.
„Diecézní katechetické středisko ve spolupráci s římskokatolickou farností v Sušici pořádalo tradiční Dětskou diecézní pouť, která se koná vždy první sobotu v říjnu,“ říká jedna z účastnic Iveta Holá, jež do města nad Otavou přivezla autobus plný dětí z Českých Budějovic.

„Setkání dětí se koná na svátek Andělů strážných, tak kde jinde by se měly setkat než v Sušici, kde mají nad městem kapli zasvěcenou Andělům strážným,“ směje se Iveta Holá.
„Letos se v sobotu sešlo v Sušici asi osm stovek dětí se svým doprovodem. Od deseti hodin dopoledne poutníci putovali z nábřeží v Sušici ke kapli na „Andělíčku“, kde se od jedenácti hodin konala mše svatá za účasti českobudějovického biskupa Jiřího Paďoura.“
Malí poutníci se tak mohli setkat s opravdovým biskupem.

„Odpolední program jsme si organizovali po svém. Naplánovali jsme si různé výlety, my konkrétně s naším autobusem jsme jeli do Velhartic na hrad,“ prozrazuje program Iveta Holá.
„Děti byly velmi spokojené. Navíc vyšlo počasí, bylo pěkně, a tak se malým poutníkům líbilo,“ libuje si Iveta Holá.
Dětské poutě se konají v českobudějovické diecézi dvakrát do roka. Další dětská pouť, tentokrát pouze okresního rozsahu, se bude konat až příští rok na jaře.