Důvodem pro výpověď, která podle právníků splňuje všechny náležitosti, byly podle starosty obce Zdeňka Šmída především množící se ústní stížnosti na arogantní chování hospodské. O stížnostech věděla i sama hostinská. „Lidé si prý stěžují na mou povahu, že jsem nepříjemná na některé hosty," připustila Věra Sedláčková. „Já se ale k lidem chovám tak, jak se oni chovají ke mně," dodala s tím, že na služby samotné si v hostinci nikdo nestěžoval.

Místní štamgasti ale dali dohromady petici. Nebyli totiž spokojeni s postupem obce. „Nelíbí se mi argumentace zastupitelů, že se paní hostinská chová nepříjemně. Stížnosti navíc nejsou nikde zaznamenané. Podle mě zastupitelé neudali žádný pořádný důvod, proč vypovídají smlouvu," sdělil Jiří Beneš, který petici také podepsal.

Na popud občanů nakonec zastupitelé svolali veřejné jednání. „Byly tam oba tábory, tedy odpůrci i příznivci paní hostinské. Vyjádřili se k tomu, naše rozhodnutí se ale nezměnilo. Od 1. srpna bude v hostinci nový nájemce," uvedl starosta Doudleb Zdeněk Šmíd.

Doudlebský hostinec by měl fungovat ještě do neděle 12. července, pak se dočasně uzavře. „Lidé mě přemlouvají, ať hospodu ještě nezavírám. Je ale třeba vymalovat a vyklidit prostory. Všechno vybavení je totiž moje," vysvětlila Věra Sedláčková a dodala, že se ještě v červenci v hostinci naposledy sejde se svými štamgasty. „Bude to uzavřená společnost, chci se s nimi rozloučit," vysvětlila.