Tajemství staré bambitky a kouzelný hrnek. Tak se bude podle režiséra Iva Macharáčka „dvojka“ jmenovat. Právě kolem kouzelného předmětu se prý většina dramatických momentů bude točit. „Vysvětlit to jednoduše není zcela možné a hlavně ani nemůžeme zatím tolik prozrazovat,“ nechce říci víc režisér.

Kde se bude natáčet:

Prozradil však, že pohádka se bude natáčet na několika lokacích. Na zámku Lemberk na Liberecku, kde se nachází již v prvním díle Jakubovo království, i ve Středočeském kraji. Nejvíce času však štáb stráví na jihu Čech. „Novými adepty na dvě pohádkově bohatá království jsou dvě lokace: Nové Hrady a Jindřichův Hradec,“ nastiňuje režisér, kde zahlédnete většinu filmových hvězd.

Znovu se setkáme s Kamilou Janovičovou, kterou role Aničky proslavila. Ta se moc těší. „Cítím nostalgii a lásku,“ svěřila se herečka a dodává: „Některé kolegy jsem léta neviděla. Takové natáčení, jaké jsme zažili u Bambitky, bych přála každému herci. A já mám tu čest zažít to dvakrát.“ Role jejího Jakuba se zhostí opět Tomáš Klus, otce Ondřej Vetchý, nebudou chybět Miroslav Vladyka a Jiří Lábus jako rádcové. V nových rolích se objeví Veronika Khek Kubařová, Markéta Plánková či Václav Noid Bárta.

Jak se Anička změní?

Od premiéry uplynulo už devět let. Příběh se také o osm let posunul. „Už nebudu Anička hrnčířka, ale Anička královna,“ říká Kamila Janovičová. Anička prý sice bude starší, ale stále svá. S Tomášem Klusem se učí vládnout a starají se o sedmiletou princezničku. „I umět vládnout je pořádná věda,“ nastiňuje režisér.

Hlavním motivem však bude Karabovo (Ondřej Vetchý) hledání nové lásky. „V hrnčířské chalupě už je samotnému smutno,“ líčí Ivo Macharáček.

Nesmí chybět vtipné narážky na současnou společnost a hodnoty, pro něž byla pohádka oblíbena. Bude se také znovu zpívat. „To by jinak nebyla Bambitka Bambitkou,“ myslí si Ivo Macharáček.

Natáčet se začne už letos koncem dubna. Premiéra je naplánována na závěr roku.