Jde o budoucí podobu železničního koridoru u Dobřejovic. Obyvatelé se mohli vyjadřovat k tomu, jestli má obec Hosín pokračovat v úsilí získat další ústupky ze strany Správy železniční dopravní cesty, nebo jsou dosud navržené úpravy dostatečné.

Řada obyvatel Dobřejovic přišla do domu naproti kapličce, kde se hlasovalo, pouze kvůli chystané železniční investici. „Jenom ke koridoru máme 81 lidí,“ uvedla ke stavu v sobotu dopoledne členka komise Eva Hartová. A její kolegyně Jana Kubešová dodala, že tři lidé zde hlasovali jen v eurovolbách a 74 voličů využilo obě možnosti.

Zajímavostí bylo, že v anketě se smělo vyjádřit více lidí než v souběžných evropských volbách. V anketě dostalo šanci 219 obyvatel, ve volbách jen 216. Rozdíl vysvětlila zapisovatelka komise Hana Dvořáková. Kdo se přistěhoval po 14. dubnu, musel by pro evropské volby přinést potvrzení, že v minulém bydlišti byl vyřazen ze seznamu voličů. Pro anketu takové omezení neplatilo a všichni stálí obyvatelé nad 18 let mohli přijít a zúčastnit se.

Výsledky ankety o koridoru teď leží zapečetěné v obálce. Podle starosty Hosína Jana Řičánka budou veřejnosti oznámené až v úterý večer na zasedání zastupitelstva, které se bude konat právě v Dobřejovicích. „Ani já nevím, jak to dopadlo,“ uvedl pro Deník s úsměvem Jan Řičánek.