Předchozí
1 z 7
Další

Lucie Procházková.Lucie Procházková.Zdroj: Deník/ Jana Urbanová

Lucie Procházková, Písek 

Předtím jsme měli obyčejné roušky, šité doma, ale teď jsme museli pořídit respirátory. Sehnali jsme je docela dobře, oproti tomu, kolik stály na jaře a jak byly nedostupné. Kupovala jsem teď několik balení certifikovaných respirátorů v lékárně a jeden mě vyšel asi na 15 korun.

Jiří Pán.Jiří Pán.Zdroj: Deník

Jiří Pán, Dětský domov Volyně

Několik respirátorů jsem si koupil soukromě, několik jsem si jich vzal v zaměstnání, kde je dostáváme od zřizovatele. Roušky, které jsme šili, už nestačí.  Sám jsem covid prodělal, i když mírnější formu, takže ochrana je nutná.  

Markéta Nováková.Markéta Nováková.Zdroj: Deník

Markéta Nováková, Oltyně 

"O nákup respirátorů nebo nanoroušek jsem se nemusela nijak starat, postaral se o ně můj zaměstnavatel už v předstihu. Pracuji na výdeji objednaného zboží v táborské pobočce Alzy, kde je už nějakou dobu nosíme. Máme proto v práci bednu a každý den si z ní bereme nový repirátor třídy FFP2."

Jana Koubová.Jana Koubová.Zdroj: Deník

Jana Koubová, Jindřichův Hradec, učitelka MŠ

Respirátory mi zakoupila dcera v lékárně v Jindřichově Hradci, navíc mi objednala přes internet za 350 korun dvacet respirátorů. Lidé v Čechách jsou neukáznění, ignorují vládní nařízení, vidím to v okolí. Nejhorší je situace ve školkách, děti jsou bezpříznakoví přenašeči.

František Landa.František Landa.Zdroj: Deník

František Landa, 76 let, důchodce, Doubravka

Já jsem to nesháněl, když jsem od syna zjistil, že v pátek a sobotu to bylo v Týně nad Vltavou vyprodané. Nemám ani v plánu, že bychom někam jeli od nás z vesničky do většího města a s manželkou máme každý jednu nanoroušku od obce.

Radka Kmochová.Radka Kmochová.Zdroj: Deník

Radka Kmochová, 24 let, Zubčice 

Respirátory jsem nyní dostala od rodičů mého přítele. Takže jsem si je zatím pořizovat nemusela. Do té chvíle jsem používala jednorázové roušky. Zkušenost s covidem už mám za sebou. Prodělala jsem ho v říjnu, ale naštěstí lehkou formu. Na čtyři dny jsem ztratila čich, a pak už to bylo dobré.

Zdeněk Krejsa.Zdeněk Krejsa.Zdroj: Deník

Zdeněk Krejsa, Prachatice, 39 let

Respirátory jsme objednávali v práci, přes dodavatele pomůcek pro sociální služby. Objednali jsme si tak i respirátory pro sebe. V nabídce byly čínské výroby nebo české. upřednostnili jsme ty česká, jejich cena byla stejná - 24,- Kč za kus.