Organizátoři akce chtěli zejména poukázat na fakt, že po dvaceti letech od Sametové revoluce se komunisté dostávají pomalu ale jistě znovu k moci. „Chceme připomenout, že komunisté jsou stále silní a že i ekonomická krize a další věci mohou vést k jejich posílení. A my jako mladí lidé a liberálové chceme ostatním říci, že komunisté mají na svědomí zločiny a že by stále ovlivňovali politiku,“ uvedl Milan Hamerský, ředitel Institutu Karla Havlíčka Borovského, který akci spolupořádal.

Kromě symbolického pohřbení a zasypání hlínou transparentu s volebními výsledky KSČM za poslední roky, na doby před rokem 1989 zavzpomínala i řada pamětníků.

„Současné posilování komunistů je strašné. Někdy si říkám, že kdybychom věděli, jak to dnes bude vypadat, tak bychom se nikdy nevraceli,“ řekl na happeningu emigrant Ivan Venclík. „Je děsné, jak se komunisté mají. Oni berou tisíce a političtí vězni mají jen pár korun. Je také šílené, že se jim pořád ustupuje,“ doplnila Venclíka další z účastnic akce na Lannově třídě.

Na happening se přišlo podívat ale i mládí. „Komunisté jsou veliká hrozba, protože každý ví, co udělali. Už volím, ale rozhodně KSČM bych nikdy nevolila,“ uvedla Zuzana Hadbergrová