Nela

Jak již Deník informoval, hned v první minutě Nového roku spatřila světlo světa v Písku Nela Dobiášová. Váží 3550 g a měří 50 cm. "Narodila se šikovné mamince Heleně Dobiášové z Písku, jako její druhé dítě. Porod proběhl přirozenou cestou. Maminka i miminko jsou v pořádku a všichni včetně tatínka se moc těší z narození hezké holčičky," informovala Kateřina Koželuhová, referentka strakonické nemocnice.

Terezka

Druhým jihočeským miminkem, které se narodilo 11 minut po půlnoci ve strakonické porodnici, byla Tereza Beranová. Terezka váží 2880 g a doma už se na ni těší bratříček.

Antonín

Maminka prvního letošního českobudějovického občánka Kateřina Kloudová měla původní termín porodu až 10. ledna. Její syn Antonín přišel na svět 1. ledna 2022 v jednu hodinu a patnáct minut a stal se tak novoročním dárkem pro celou rodinu.

Doma na něj podle mluvčí budějovické radnice Jitky Brůha Welzlové netrpělivě čeká sestra Emička, které je rok a půl. „Je pravděpodobné, že oba opustí porodnici už během pondělí a v úterý se budeme domlouvat na termínu společné návštěvy tady na radnici,“ říká primátor Jiří Svoboda s tím, že všechno má svůj čas, zvláště v této době, kdy uspořádání mnohých záležitostí určuje pandemická situace. „Toník se sice nenarodil jako první dítě v kraji, ale co se týká váhové kategorie,  zvítězil. Vážil totiž 3770 gramů, tak myslím, že z něj vyroste pořádný chlapák,“ dodává s úsměvem primátor.

Na jménu Antonín se rodiče domluvili. Líbí se jim, protože chtěli nějaké nevšední, ale zároveň české. „My rádi a hodně, samozřejmě podle možností, cestujeme po České republice, koupili jsme velký stan, abychom se tam pohodlně vešli a spolu s námi i náš pes. S manželem jsme milovníci přírody a totéž chceme předávat i našim dětem,“ dodává šťastná a spokojená maminka.

Minh

V 5.04 hodin se v Českém Krumlově narodil akutním císařským řezem chlapeček Minh Duc Vu, který váží 3010 g. V Benešově nad Černou se na něj těší další dva sourozenci.

Teodor

V jindřichohradecké porodnici jako první porodila maminka z Dačic a prvním občánkem přímo Jindřichova Hradce se stal podle mluvčí radnice Elišky Čermákové chlapeček Teodor Karásek. Na svět ho maminka Karolína Housková přivedla 2. ledna ve 21.31 hodin a vážil 4770 gramů.

Malvína

Prvním miminkem narozeným 1. 1. 2022 v prachatické porodnici se stala nádherná černovlasá holčička Malvína Štěpková, která při narození vážila celé 4 kg. Na svět ji na Nový rok přivedla v 7 hodin 28 minut maminka Růžena Hájková. V pondělí 3. ledna přišel první miminko prachatické porodnice přivítat a pozdravit ředitel nemocnice Michal Čarvaš, který se na pokoji potkal i se šťastným tatínkem.

Jako pozornost pro malou Malvínku předal rodičům balíček novorozeneckých potřeb z nemocniční lékárny. Rodiče novorozené holčičky pochválili péči i starostlivost zaměstnanců porodnice, byli se vším velmi spokojeni. Už se ale těší s Malvínkou domů do Velkého Boru, kde na novorozenou sestřičku čeká její šestnáctiměsíční sestřička Rozárka.

Matěj

První miminkem roku 2022 na Táborsku je Matěj Vávra z Bechyně. Narodil se mamince Evě Vávrové 1. ledna půl hodiny před půlnocí, přesně ve 23.27 hodin. Váží 3440 gramů a měří 50 centimetrů. Doma už má jednoho sourozence.

Prvním letos narozeným občánkem města Tábora je Václav Křížek, který se narodil mamince Kristýně Sovové 2. 1. 2022 ve 12.29 hod. Vážil 4330 g.