Plovoucí apartmány jsou vskutku originálním dílem umístěným v centru města. Jak vysvětlila manažerka společnosti Life & Boats Linda Hetešová, oba hausbóty jsou moderně a chytře vybavené, tak aby mohly klientům nabízet maximální komfort. „Troufám, si říct, že ho nabízíme. S prvotním nápadem přišel autor projektu Radek Šíma ze společnosti Yachtboom, který se inspirovat trendy v zahraničí,“ osvětlila s tím, že ve většině evropských měst ležících na vodním toku je bydlení na vodě přirozenou součástí života.

Proto se i oni rozhodli tento trend přenést na jih Čech do samotného srdce jihočeské metropole. „Mým velkým přáním je spokojenost a důvěra klienta, který od nás odjíždí s pocitem, že se k nám zase jednou vrátí. Odpočatý a plný zážitků,“ zmínila Hetešová.

Péče o klienta i apartmán

Podle jejích slov kvalita nezáleží jen na proklientském přístupu, ale i na pravidelné péči o samotné plovoucí objekty. „Věci děláme kvalitně, protože je umíme. A když něco umíte a děláte to s přesvědčením a láskou, generuje to spokojeného klienta. S péčí se staráme o klienty i o naše hausbóty. Proto má i každý apartmán své jméno,“ vysvětlila.

Jména dostaly podle významných osobnostech spjatých s Českými Budějovicemi. „První byla Ema podle herečky Ema Destinová. Pak přišel druhý hausbót a mě hned napadla Marta, po Martě Kubišové. Třetí je Lili, a tu vymysleli majitelé,“ shrnula.

Nejlepší místo v Budějovicích

Samotná lokalita Sokolského ostrova a soutoku řek má podle ní své kouzlo. „Byly jste se tam někdy podívat večer? Těžko budete hledat v Budějovicích krásnější místo. Lokalita, která nabízí nespočet možností a vyžití, kde funguje množství barů a restaurací, tak sportoviště, samotný park, Lannova loděnice, hvězdárna, plavecký stadion s unikátní střechou hyperbolického paraboloidu, který je kulturní památkou,“ vyjmenovala Linda Hetešová.

Před samotným spuštěním projektu Rezidence-Malše předcházela samozřejmě náročná cesta. „Od získání všech potřebných povolení a vyjádření, přes projektování plavidel, stavbu a samotný transport včetně ukotvení. Ale věříme, že jsme se vydali správnou cestou a zpětné vazby od našich klientů nás v tomto jen utvrzují,“ poznamenala.

Plovoucí domky podle ní navštěvují z poloviny Češi a druhou část tvoří cizinci. „To dokazuje, že zde máme určitý přesah i mimo republiku a jsme za něj rádi. Lidé ze zahraničí nám dávají skvělou zpětnou vazbu a lépe se tak přibližujeme světovým trendům a současnému trhu a poptávce,“ upřesnila s tím, že je to jako provozovatele obohacuje.

Rezidence Malše nabízí vysoký komfort ubytování. „Plovoucí apartmány jsou nejen skutečnou perlou mezi hausbóty na českých vodách, ale zároveň ukázkou kvalitního českého řemesla z dílny zmiňovaného výrobce Yachtboom, která tyto lodě navrhuje a staví,“ dodala Hetešová.

Super v létě i v zimě

Apartmány jsou dle jejích slov plně vybaveny pro celoroční provoz. „V každém ročním období, máme určitě co nabídnout. Všechny naše hausbóty jsou vytápěny podlahovým topením. Jsou zde k dispozici dvě veliké terasy s posezením a grilem pro příjemně strávené letní večery a relax. Samozřejmostí je vybavená kuchyň, televize, kávovar, Netflix, venkovní žaluzie a klimatizace na dálkové ovládání, bezplatné parkování a wifi,“ upřesnila spektrum vybavení.

Lokalita navíc sama o sobě nabízí spoustu vyžití. Rezidence se nachází v samém srdci a centru Českých Budějovic. „Autem jste za deset minut na Hluboké, za dvacet v Krumlově, za padesát na Lipně a na Zadově. Je to rozhodně strategická lokalita pro cestování nejen po Jihočeském kraji, ale i do Rakouska a Německa,“ upozornila za provozovatele.

„Pokud plánujete navštívit krásné Jižní Čechy, ubytujte se u nás. Jsme připraveni na rodiny s dětmi, i s těmi nejmenšími, na zamilované páry, na vášnivé sportovce i na klienty vyhledávající klid a relax,“ zve Hetešová případné zájemce.

Vyžití v nejbližší okolí

Jihočeský kraj samotný je pestrý a oplývá řadou možností, co se výletů a zážitků týče. „Rezidence Malše je ubytování na vodě. Hned vedle je již zmiňované přístaviště a Kavárna Vlnna, odkud jezdí lodní linka MHD a vyjíždí odtud na komentované prohlídky historickým centrem také loď Sv. Rozálie. V kavárně vám zapůjčí vybavení na vodní sporty jako paddleboardy, lodičky, či šlapadla, což je úžasná zábava pro děti i rodiče,“ dodala zajímavosti z okolí apartmánů.

Přes most se nachází lesopark Stromovka, příjemné posezení, občerstvení, dětská hřiště, asfaltové dráhy na brusle a diskgolf. Ve vzdálenosti 300 metrů od rezidence najdete Park Bosonoha se stezkou v korunách stromů, kde se vyřádí i ti nejmenší. „Hausbóty jsou téměř na cyklostezce podél Vltavy na Hlubokou, je zde kousek půjčovna in-line bruslí, kol, nordwalking holí a tak podobně. Hluboká nad Vltavou nabízí snad všechny služby a produkty, na které si vzpomenete a zatím se u nás žádné děti ani dospělí, nikdy nenudili,“ uzavřela Linda Hetešová.