„Město se dlouhodobě snaží řešit problémy s městskou plovárnou,“ uvedl včera pro Deník primátor Juraj Thoma. V předchozích letech město investovalo několikrát nemalé prostředky do úprav letní plovárny, ale stále není s výsledkem zcela spokojeno. O možném řešení jednala rada města. Ta se nakonec přiklonila k variantě, že vedle městské plovárny a krytého bazénu vznikne v Českých Budějovicích ještě aquapark.


„Město to nebude platit ze svého rozpočtu. To je typická výzva pro investory,“ zmínil k jednání rady Thoma. Podle primátora by měl vodní park nabídnout hlavně vodní hrátky a spoustu atrakcí. „Spíše tobogány, vířivky a skluzavky než klasické plavání,“ nastínil zaměření parku Thoma. Pro náruživé plavce a odborný výcvik školních dětí by měla nadále sloužit městská plovárna a krytý bazén.


Rámcový odhad nákladů činí 500 milionů korun, ale podle Thomy ještě město s žádným investorem nejednalo. Vybíralo se však z dvanácti míst, kde by mohl aquapark vzniknout. Lokality vyplynuly z telefonického průzkumu u občanů, který si nechala radnice zpracovat od firmy Incoma Research. Na základě průzkumu připravil pro radu města Atelier 8000, s. r. o., vyhledávací studii.


Nyní chce radnice nabídnout investorům pět možných míst. Hned dvě jsou v lokalitě Čtyři Dvory. Jedno ve středu bývalých kasáren, druhé nedaleko uvažované křižovatky ulic Milady Horákové a Strakonické. U Všesportovní haly se nabízí další možnost na nábřeží nebo místo bývalé sodovkárny. Čtvrtá varianta navrhuje místo na levém břehu Vltavy u sídliště Vltava vedle mostu přes řeku a pátou lokalitou je Stromovka.


Pořadí jednotlivých míst vyjadřuje podle rady i jejich výhodnost, například z hlediska dopravního napojení.