Proč Jakub?

A proč neporazitelný?

„Přesně tak se může nazývat dvojnásobný vítěz Army Runu Hluboká. Jakub Podzimek nenašel na jihu Čech soka, který by jeho zběsilému tempu stačil,“ vysvětluje Nikodým.

Mezi ženami se o výhry podělily Bára Titěrová, vítězka kategorie General, a kapitánskou jedničku si vydřela Alena Srbová.

„Seriál extrémních překážkových závodů ArmyRun zavítal na Hlubokou v historii už popáté,“ rekapitulují pořadatelé ojedinělé sportovní akce.

Pátý ročník nabídl závodníkům dvě tratě.

Patnáctikilometrového generála s více než šedesáti neúprosnými překážkami a o deset tisíc metrů kratšího kapitána, kde čekalo přes dvacet nelehkých úkolů.

https://ceskobudejovicky.denik.cz/z-regionu/neprselo-letni-sezona-byla-uspesna-20180912.html

„Špína, pot, brodění bahnem, řev vojáků, střelba a všudypřítomná dřina,“ přesně tak popisuje atmosféru závodu Jiří Nikodým a přesně tak vypadal Army Run Hluboká.

„Navíc po propršených dnech vysvitlo nad jižními Čechami slunce a dokreslilo parádní atmosféru celého závodu,“ dodal.
Zahřívací kolo pro psychiku účastníků proběhlo hned před startem. „Do bojovné nálady dostávali všechny na startovní čáře zahalení tvrďáci v maskáčích, kteří dokázali nabít adrenalinem,“ přikyvují pořadatelé závodu.
Velká část bitvy mezi jednotlivcem a tratí probíhala v blízkém lese.

„Nedal nám snad ani metr zadarmo.“

Koryta byla plná hutného bahna, mokré a kluzké překážky a nezpevněné cesty. „Nikdo si neodpočinula ani na vteřinu.“
Velkolepé finále zajistila opičí dráha- „A závěrečné shyby. Každý si sáhl na své dno a vydával ze sebe poslední síly.“
Specialitou byla nábojnice, kterou měli u sebe všichni branci po dobu běhu. Před cílem došlo ke kontrole: „Nemáš nábojnici, nekončíš a čekají tě angličáky!“, znělo u cílové brány.

Nejrychlejším mužem na neúprosné trati General se stal Jakub Podzimek, který svůj čas stlačil jako jediný pod hodinu třicet.

Mezi ženami byla nejsilnější, nejrychlejší a nejodvážnější Barbora Titěrová, jejíž konečný čas byl dvě hodiny a 26 minut.
„Na Hluboké se mi běželo parádně, až mě to překvapilo,“ uvedla v cíli.

„Před závodem jsem pomáhala s organizací a před startem jsem se cítila trochu unavená. Po prvních metrech se vše otočilo a bylo mi mnohem lépe. Jediným zdržením byly těžké batohy, se kterými se běželo do strmého kopce. Ty mi daly mi dost zabrat,“ popsala svůj boj Bára Titěrová.

Jakubovi nestačilo patnáct kilometrů a po krátkém oddechu vyrazil na kratší distanci – Captain.
Výsledkem jsou dvě prvenství, protože i na pěti kilometrech nechal v mezinárodní konkurenci všechny protivníky za sebou. „Super. I když byla trať rovinatá, tak šlo o těžký závod,“ říkal.

„Nechal jsem v závodě hodně sil. Navíc překážky byly dost kluzké, takže bylo třeba se soustředit na každou z nich,“ okomentoval závod dvojnásobný šampion. Ženskou kategorii ovládla Alena Srbová, která o svém prvenství nevěděla a na stupně vítězů přiběhla přímo ze sprchy.