Měla by sloužit Jihočechům, ale i části Vysočiny, západních a středních Čech. Zástupci svazu o tom jednali tento týden s vedením Českých Budějovic.

Nová krytá atletická hala by splňovala požadavky českobudějovických atletů na zajištění tréninkových kapacit i závodů včetně mezinárodních akcí, ale totéž by nabídla i okolním regionům. Nejbližší takové sportovní zařízení je v Praze, Jablonci, Ostravě, staví se v Brně a v Pardubicích. Podle primátora Jiřího Svobody bylo dohodnuto, že město prověří možnost umístění stavby na svém katastru. Do jednání se mají zapojit i Jihočeská univerzita a kraj.

„Vedení města se k žádosti svazu postavilo vstřícně a racionálně. Jsme připraveni vytipovat prostor pro budoucí stavbu,“ zmínil Jiří Svoboda a dodal, že České Budějovice jsou ochotné se i finančně podílet na tomto záměru. Podle primátora by to znamenalo koncepční řešení podpory atletiky ve městě, Jihočeském kraji a přilehlých spádových oblastech. „Pozvali jsme také zástupce atletů ke konzultaci nad projektem nového běžeckého koridoru, který město bude letos stavět u Základní školy Oskara Nedbala,“ uvedl primátor Jiří Svoboda.

Atleti totiž shodou okolností mají od léta o dosavadní tréninkové možnosti pod střechou přijít. Koridor, který jim slouží ve Sportovní hale ve Stromovce postihne demolice, stejně jako celou halu. Protože město chce na jejím místě vybudovat do příštího léta nový sportovní stánek se dvěma palubovkami místo nynější jedné. Ale už třeba bez atletického koridoru. Ten má vzniknout při základce v ulici Oskara Nedbala.

V kritické situaci chce město pomoci atletům třeba i s pomocí SK Mladé.

V úterý 3. dubna jednali primátor města Jiří Svoboda a investiční náměstek Petr Holický se zástupcem SK Mladé Petrem Lískovcem. Tématem byla konkrétní pomoc atletickým klubům při jejich činnosti v době stavby nové sportovní dvojhaly ve Stromovce na Dlouhé louce. Projednávaly se možnosti a podmínky pro využití nafukovací haly SK Mladé pro tréninky atletů od září letošního roku. Halu bude nutno upravit, zejména položit nový vyhovující povrch, protože ten stávající je za hranicí životnosti. Došlo k dohodě, kdy město najde vhodnou formu podpory úprav v hale, ve které by pak měl vzniknout prozatímní běžecký koridor a doskočiště. „Město už týden aktivně hledá náhradní sportoviště s cílem minimalizovat dopad stavby nové haly na sportovce a zejména na mládež, kteří dosud užívají Sportovní halu,“ uvedl primátor Jiří Svoboda.