Čtvrtý ročník sportovně zábavné akce zvané Temelínská atomiáda se poprvé přesunul od temelínských věží na náměstí Přemysla Otakara II. do krajského města.


S koučováním a obhajobou před šestičlennou porotou týmům pomáhali čeští olympionici z Pekingu, skifařka Mirka Knapková, tyčkařka Kateřina Baďurová a výškař Tomáš Janků, a jihočeské sportovní hvězdy jako hokejový brankář Roman Turek, kapitán extraligových volejbalistů Jihostroje Stanislav Pochop nebo českobudějovický boxer Michal Vodárek.


Pro tyto známé osobnosti českého sportu začal program už dopoledne, a to exkurzí v Jaderné elektrárně Temelín, pod Černou věží pak nechyběla ani jejich autogramiáda.


„Každé z dětí má svůj idol, ke kterému vzhlíží. Právě sportovci patří k novodobým hrdinům. Jsme rádi, že Temelínská atomiáda dnes už tradičně přináší žáčkům z okolí Temelína možnost splnit si tajné přání setkat se s olympioniky a známými sportovními osobnostmi,“ říká Miloš Štěpánovský, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.


„S dětmi pracuji často. Většinou na tyto akce chodím já. Moji mladší kolegové nemají ještě takový vztah k dětem. Z počasí nadšený nejsem, ale těšil jsem se,“ sdělil Roman Turek, brankář HC Mountfield.
Sportovního klání se zúčastnily základní škola Malá Strana a Hlinecká z Týna nad Vltavou, ZŠ Temelín, ZŠ Neznašov a ZŠ Dříteň, která obhajovala loňské vítězství. Z Českých Budějovic soutěžila ZŠ Máj II. První tři školy obdržely i letos příspěvek na nákup sportovních pomůcek.


Letošní ročník vyhrála ZŠ Malá Strana z Týna, která si odvezla šek na 10 000 korun, 6000 korun si rozdělí společné družstvo základních škol vNeznašově a Temelíně, čtyřtisícovou odměnu vybojoval loňský vítěz ZŠ Dříteň.

Petra Friedrichová, Eva Hanzalová