Výstavu zájemci uvidí 
v prostorách budovy Jihočeské vědecké knihovny Lidická. Výtěžek výstavy poputuje do budějovické Mateřské, Základní a Praktické školy Štítného 3.

Pod tajemnou zkratkou KVOČ 20 se skrývá celý název uskupení, tedy Kohorta výtvarníků odchovaná Českou 20. Zakládající členové KVOČ 20 se poznali na výtvarných kurzech Jaroslava Platila, dále byla evoluce, jak sami říkají, spontánní. Spolek je otevřený, počet členů, kteří jej poznamenali a kteří byli poznamenáni, je neustále v pohybu. V současné době má toto uskupení třináct členů.

Spolek byl úředně zaregistrován teprve v letošním roce. Jeho členové se ve volném čase věnují klasické kresbě 
a malbě i jiným netradičním technikám. Někteří členové jsou zruční v keramice, řezbě nebo se zabývají fotografií. Společně se setkávají při plenérové tvorbě, na výstavách 
či performancích.

Právě ode dneška do 29. května bude možné prohlédnout si díla těchto umělců. Součástí výstavy v Jihočeské vědecké knihovně bude i aukce vybraných obrazů z

dílny výtvarné skupiny. „V prostorách knihovny umístíme Seznam aukčních děl. To znamená seznam těch děl, která jsme darovali škole a která je možné v aukci zakoupit," popisuje aukci Jitka Straková, ze sdružení KVOČ 20. „Ti, kdo budou mít o některý z těchto obrazů zájem, se na tuto listinu napíší. U dražených obrazů bude vždy uvedena minimální cena díla."

S dobročinnými aukcemi už má KVOČ 20 zkušenosti. „Někteří z nás se účastnili dobročinné aukce v Plané, tehdy šel výtěžek na Hospic Jordán," vypráví další z umělců Zdeněk Bárta. „Tentokrát jsme chtěli udělat něco dobrého pro děti z našeho města. Právě proto jsme se rozhodli podpořit školu ze Štítného 3."

Na výstavě mohou lidé spatřit i obrázky od dětí ze zmíněné Mateřské, Základní 
a Praktické školy Štítného 3. „Dary a příspěvky škole jsou samozřejmě vítány i mimo pořádanou aukci," dodává na závěr Jitka Straková.