Pochopení mají pro rekonstrukci plynovodu v části Lidické třídy a jejím blízkém okolí. Ta zabrala značnou část vozovky a na podélné parkování tak nezbývá místo.


Ovšem z jiného soudku je zákaz zastavení, který platí každou středu na parkovacích stáních v ulici L. M. Pařízka. „Proč tu značka omezuje z důvodu strojního čištění každou středu dopoledne provoz, když se tu úklid vůbec nekoná?“ ptá se prostřednictvím strany Čtenář reportér jeden z řidičů.


„Uklízíme tu pravidelně,“ oponuje Zdeněk Slabý, provozní náměstek Správy a údržby silnic Jihočeského kraje, závodu České Budějovice. Neobvyklý režim na výpadovce na Roudné a Římov tu vyvolaly stížnosti některých obyvatel ulice, kteří si vyžádali nadstandardní péči o silnici pod okny paneláků.


To je absurdní, je to ulice jako každá jiná, nechápu, proč by se tam muselo zametat a kropit každý týden. Zvlášť teď, když je v okolí o parkování nouze,“ krčí rameny čerstvá majitelka řidičského průkazu Eva Freyová.


„Ze zákona je Správa a údržba silnic povinna provádět čištění vyjma mimořádných událostí dvakrát do roka. Do 30. dubna musí odstranit posypové materiály ze sinic první třídy, nižší třídy musí být hotové do 31. května. Posledního listopadu musí být silnice zbavené spadaného listí, zajištěná musí být také funkčnost odvodnění komunikací,“ cituje Slabý předpisy. Veškeré čištění, které cestáři provádějí nad rámec těchto povinností, pak polyká peníze určené na údržbu silnic.