Kromě tradičních a hodně oblíbených letních kin se mohou obyvatelé Českobudějovicka zaměřit na další akce.

Jednou z nich je i Autokino Fabia. Podstatou akce je, že sledujete film přímo z pohodlí automobilu a zvuk se line přímo z reproduktorů. A v sobotu mají zájemci o toto promítání poslední šanci, Autokino Fabia totiž po skončení filmu zvedá kotvy a z Českých Budějovic odjíždí. V sobotu je tak na náplavce pod Dlouhým mostem na programu vynikající český snímek s názvem Václav.

„Na autokino jsme se s přítelkyní byli podívat loni. A musím říci, že mě to velice překvapilo. Ve svém autě nikoho nerušíte pop cornem, zvuk je suprový a hlavně tam máte pohodlí,“ zasmál se osmadvacetiletý Honza Hlavatý.

Zhruba po půl desáté se tak do osobních automobilů k divákům nastěhuje také Ivan Trojan, který ve filmu ztvárnil hlavní roli, za kterou dostal mimo jiné i Českého lva. Českobudějovická štace amerického typu kina už pod Dlouhým mostem odehrála filmy O život a oscarový Once. Ale ti, kteří Autokino Fabia nestihli anebo dnes stihnout nemohou, zoufat nemusejí.

O netradiční kinozážitky totiž ani v následujících dnech nebude nouze. Z Českých Budějovic se do nedalekého Rudolfova totiž stěhují Kinematograf bratří Čadíků.

Ten sice nenabízí podívanou přímo z pohodlného auta, ale Čadíci mají jakési pojízdné letní kino. Což však zvláštní a zajímavou letní atmosféru absolutně nijak nesnižuje.

Přímo na Farské louce v sobotu Kinematograf začne s filmem Tajnosti, následují Pusinky, Václav a rudolfovskou štaci v úterý završí komedie Gympl. Vstupné se na Kinematografu neplatí, diváci mohou pouze vhodit dobrovolně do kasičky sumu, kterou si určí.