Řeč je o čtveřici studentů třetího ročníku místní Vyšší odborné školy, střední průmyslové školy automobilní a středního odborného učiliště dopravního a technického, ti se zúčastnili soutěže pro automechaniky nazvané Automobileum 2007.


Dvoudenní soutěž pořádá Liberecký kraj a všechno se odehrává v České Lípě. Podle slov Jana Bahuly, Lukáše Růžičky, Josefa Vereše a Honzy Markovického precizně organizovanou soutěž podporovala i Škoda Auto. Mladoboleslavká továrna měla v soutěži také své družstvo.


„Laťka je nasazená hodně vysoko, příští rok už jet musíme,“ říká k výhře a loňskému třetímu místu instruktor školní autoškoly Petr Valeška. „Chtěli jsme poděkovat ÚAMK, kde kluci mohli trénovat,“ dodal Valeška s tím, že škola vybírala závodníky na základě vztahů k autům a školním výsledkům. „Kluci byli opravdu skvělí,“ vysekl lektor mistrům poklonu.


„Také jsme jezdili na trenažéru vozu WRC anebo na čtyřkolkách. Nejhorší snad na tom bylo, že vás posadili do auta a bez tréninku se hned jely ostré jízdy,“ vzpomíná Josef Vereš.

Zleva stojí s vítěznými trofejemi Lukáš Růžička, Josef Vereš, Bahula Jan a Jan Markovický. Foto: Deník/Petr Lundák