Škola doplňuje své vybavení neustále a poslední přírůstky jsou určeny pro soustruh a dvě frézy. Zástupci vzdělávacího zařízení představili novinky před několika dny, kdy se zároveň slavnostně ukončovala několik let trvající rekonstrukce areálu na Lidické třídě.

V areálu na Lidické třídě přibyly nové třídy nebo další vybavení do učebny praktického vyučování.

„Rekonstrukce trvala tři roky,“ uvedl ředitel školy Jan Šindelář při slavnostním ceremoniálu. Postupně se dělala nástavba na jednu z budov, zateplení objektů, výměna oken a další úpravy, včetně nových šaten.

„V učebně praktického vyučování jsou tři nové řídící systémy,“ připomněl Šindelář další novinku. V učebně pro 15 studentů jsou takzvané CNC stroje – tedy počítačem řízené soustruhy nebo frézy. Používají se stejné řídicí systémy, jako ve strojírenských firmách v regionu.

Školu zřizuje Jihočeský kraj. Hejtman Jiří Zimola přitom včera ocenil, že škola nespoléhá jen na zřizovatele. „Škola získala v posleních letech 100 milionů korun na dotacích, což je na ní vidět. A dokáže si i vydělat vlastní činností,“ uvedl Zimola.

V učebně s CNC stroji například studenti mohli pracovat na modelech formule 1, které dělali pro mezinárodní soutěž. Hledali nejoptimálnější aerodynamické tvary pomocí počítačových programů. Stroje pak podle potřeby programovali pro samotné obrábění a i jinak si v praxi ověřovali, co všechno stroje dokáží.

Škola nyní opravuje své sídlo ve Skuherského ulici.