Už v pátek vypukne u Sportovní haly v Č. Budějovicích, v případě nepřízně počasí v hale, program pro školy, v sobotu si sem mohou přijít užít děti s rodiči. Představí se řada organizací, které pracují s dětmi a mládeží v jejich volném čase. Vstup na Bambiriádu je zdarma.


VESMÍR TANČÍ ORIENT, tak se jmenuje poutavé sobotní představení školy orientálních a dalších exotických tanců Intessar. Mezi šedesáti tanečnicemi a bubeníky se představí i světové hvězdy. Akce začíná v 18 h v českobudějovickém DK Metropol.


EXHIBIČNÍ UTKÁNÍ v americkém fotbalu sehraje v neděli od 14 h tým pražských Panterů se soupeřem z Plzně na českobudějovickém Sokolském ostrově.

V KOJÁKOVICÍCH bude v sobotu živo. Vesnické muzeum připravilo pro děti od 10 do 16 h skákací hrad, odpoledne se bude hrát volejbal, v plánu jsou další hry zejména pro děti. V 16 hodin se v místní kapličce uskuteční mše a v 18 hodin začíná tancovačka.


IN–LINE BRUSLAŘŮM bude v neděli patřit českobudějovické výstaviště. Pohodový festival pro rodiny startuje v 10 hodin volným bruslením. Kromě série závodů, které startují v 11 hodin nejmladší dětskou katgorií a vrcholí ve 14.30 hodin open závodem Českého poháru v půlmaratonu a exhibičními sprinty elitních jezdců, je připravena půjčovna bruslí, škola bruslení a další program.


PRO VELKÝ ZÁJEM opakuje Hroší prozatímní divadlo SDH Borovany komedii Františka Ringo Čecha Pravda o skáze Titaniku. Opona se roztáhne dnes v 19 hodin v borovanské hasičárně.


KAPLE A ZVON v Ohrazeníčku slaví kulaté narozeniny. Místní je oslaví sobotní hasičskou obvodovou soutěží (od 13 h) a nedělní slavností (od 10 h), ve které nebude chybět mše ani řada kulturních vystoupení.


NEVIDOMÍ SE SVÝMI PSY budou v sobotu soutěžit na náměstí Přemysla Otakara II. Od 9 do 15 hodin se tu uskuteční kvalifikační přebor na mistrovství ČR ve výkonu vodicích psů.


JARNÍ RALLYE přivítá v sobotu v Týně nad Vltavou 45 automobilových a motocyklových veteránů. Na náměstí budou parkovat od 9.30 do 11 hodin.


DEN KONÍ A DĚTÍ připravil na sobotní 14. hodinu Památník Jana Žižky z Trocnova.