Nový systém zjednoduší pohyb návštěvníků v celém objektu. Usnadní jim například přesuny do sauny, ale také zbaví plavce zbytečných starostí v šatnách.

„Ke vstupu plavcům nyní nově slouží čipy, kterými je možné obsluhovat jak šatní skříňku, tak i trezor na cennosti. V prostorách bazénu pak plavci najdou obrazovku, na které si přiložením čipu ověří číslo schránky a čas, který jim ještě zbývá ze zaplacené doby pobytu," vysvětluje výhody novinky ředitel sportovních zařízení města Tomáš Novák.

Při jednorázových návštěvách si lze čip jednoduše půjčit na pokladně, častí návštěvníci si jej mohou zakoupit za 127 korun a využívat jako permanentku s dobíjecím bodovým kontem.

Jak uvedl náměstek primátora Kamil Calta, pravidelné návštěvníky chce zvýhodnit i aktuální ceník služeb plaveckého stadionu. „Abonenti mají vždy o pět korun levnější vstup jak do bazénu, tak do sauny," upřesňuje.

Hodina pobytu v sauně přijde nepravidelné hosty na 107 korun, majitele předplatného na 102 koruny. V bazénu zůstávají ceny stejné jako před letní odstávkou, abonenti platí za hodinu 45 korun, ostatní dospělí plavci 50 korun.

Novinek si při svém řádění všimnou i nejmenší návštěvníci. Během letních měsíců, kdy měli zájemci k dispozici letní plovárnu, se ve vnitřní části vyměňovala dlažba dětského bazénu.