Start sezonyBorovany - 1. 6.
Hluboká nad Vltavou - 3. 6.
České Budějovice - 7. – 8. 6.
H. Stropnice - začátkem června
Olešník - koncem června

„Máme v plánu otevřít 
1. června. Záleží ale na počasí,"  říká zdejší správce Martin Filek. Plavci se mohou 
v Borovanech zatím přijít osvěžit mezi 11. a 19. hodinou. O prázdninách se pak provozní doba rozšíří na čas mezi 10. a 20. hodinou.

Na začátku června již tradičně spouští provoz i hlubocký areál. I tady budou ale o konkrétním datu zřejmě rozhodovat venkovní teploty a mraky na obloze. „Jsme připraveni otevřít, v provozu by mohlo koupaliště být přibližně v úterý 3. června," odhaduje Roman Rákosník, který má hlubockou plovárnu na starosti.

Pozadu nezůstane ani venkovní koupání v Českých Budějovicích. „Pokud nám to dovolí počasí, otevřeli bychom příští víkend," naznačuje Tomáš Novák, ředitel Sportovních zařízení města České Budějovice s tím, že v areálu právě finišují poslední přípravy na start letošní letní sezóny.

Období, kdy bude otevřená letní plovárna, využijí zaměstnanci již tradičně k revizím a opravám kryté části plaveckého bazénu. Tam se důkladných změn dočká především dětský bazén. „Bude tu kompletně vyměněna dlažba, stejně tomu bude i na schodišti, které vede k bazénu pro dospělé a počítáme i s výměnou zábradlí. Cena za opravu by neměla přesáhnout 1,6 miliónu korun," uvedl náměstek primátora Kamil Calta.

Veřejnost bude mít v té době k dispozici venkovní bazény. Pokud vše půjde podle navrženého harmonogramu, rodiče s dětmi se do kryté plovárny budou moci vrátit od 8. září. „Oprava je nezbytná nejen pro zlepšení komfortu, ale i pro bezpečnější pohyb dětí i dospělých," podotkl náměstek primátora Kamil Calta.

Čilý stavební ruch vládne také v Týně nad Vltavou. Tamní letní plovárnu na Malé Straně zničily v roce 2002 povodně a za koupáním tak museli místní třináct let dojíždět. Po rekonstrukci by tu mělo vyrůst již do příští sezóny moderní letní koupaliště.

„Počítáme s nerezovou vanou o rozměrech 770 metrů čtverečních,  součástí areálu budou skluzavky, tobogán 
a vířivky. Dohřívaná voda umožní prodloužený provoz. Město chystá i doprovodné úpravy tak, aby zajistilo dostatek parkovacích míst 
a rozšířilo u bazénu plochy pro rekreaci," nastínil starosta Týna nad Vltavou Milan Šnorek.

Jak informoval investiční technik města Pavel Procházka,  kromě demolice části starých objektů už přišla řada na výkopové práce i na průzkum  geologa, jenž pomohl vyřešit možné komplikace se spodní vodou. „Začátkem května byly zahájeny betonářské práce na základových pasech  bazénu pro neplavce. Také je již připravena výztuž s bedněním pro základovou desku strojovny pod skluzavkami. 13. května započal návoz komponentů pro nerezovou vanu a  technologii," shrnuje.