Projíždíte okolo čerpacích stanic a myslíte si, že jste se dostali hned o několik let zpět v čase? Omyl, ukazatele cen pohonných hmot jsou v pořádku.

Také na čerpací stanice na Českobudějovicku už dorazily obavy z celosvětové ekonomické situace, ale hlavně stále klesající cena černého zlata na důležitých trzích.

Motoristé jezdí víc

Na řadě benzinových pump už totiž za litr Naturalu 95 dají řidiči méně než čtyřiadvacet korun a za litr Dieselu pak okolo dvaceti šesti korun.

„Nedávno jsem tankovala téměř plnou nádrž do svého forda a nevěřila jsem svým očím. Stačila mi tisícovka a ještě mi zbylo na kapalinu do ostřikovačů,“ libuje si v současných cenách pohonných hmot třicetiletá řidička z Českých Budějovic Hana Maršálková.

O tom, že nízké ceny nafty a benzínu řidičům svědčí, ví i ve Zlivi. „Určitě teď k nám jezdí více lidí, nízké ceny jsou zkrátka znát,“ potvrzuje obsluha čerpací stanice Oktan Zliv.

I když se ceny pohonných hmot od léta propadly o téměř neuvěřitelných deset korun za litr, i tak firmy a společnosti žádné úpravy cen nabízených služeb směrem dolů nechystají.

„Pokles cen pohonných hmot nebudeme řešit, rozhodně to ani nepředpokládáme,“ jasně naznačil generální ředitel společnosti ČSAD JIHOTRANS Robert Krigar. „Takže nebudeme měnit ceny ani u autobusové dopravy a ani u té nákladní,“ dodal Krigar.