Nová malá obchodní zóna nyní vzniká na okraji Lišova. Řidiči to poznají podle dopravních omezení.

Křižovatka na výjezdu z Lišova směrem na České Budějovice se proměňuje, protože se přestavuje na větší kapacitu. Nebude už sloužit jen výjezdu od benzinové pumpy. Ale také obchodní zóně a v budoucnu i novým rodinným domkům.

Na obrázku červeně vyznačené území vlevo kolem dnešního koryta Dobrovodské stoky, vpravo území, kde je územní rezerva pro přeložku koryta. Pohled na Nádražní ulici a ulici Generála Píky.
V Budějovicích v Husově kolonii plánují nový bytový komplex

Obchodní park se začal stavět vloni v závěru roku. Podle Mariana Tišera, projektového manažera investora, společnosti RP Lišov, zde návštěvníci najdou obchod Billa a dále prodejnu drogerie, tabáku nebo bistro.

V konečné podobě bude hlavní silnice na České Budějovice rozšířena a dostane odbočovací pruh od jihočeské metropole směrem k obchodnímu parku. Ten by měl otevírat přibližně koncem července.

Nová prodejna, kterou chystá řetězec Billa ve Vrátě na hranici obce s jihočeskou metropolí.Nová prodejna, kterou chystá řetězec Billa ve Vrátě na hranici obce s jihočeskou metropolí.Zdroj: Deník/Edwin Otta

Další obchod řetězce Billa, který se chystá otevřít na Českobudějovicku, už má i logo nad střechou nebo hotové parkoviště. Prodejna byla postavena na okraji Vráta, kde kvůli tomu také vzniklo odbočovací místo v Rudolfovské ulici, hned za mostem přes budoucí dálnici. Uvnitř už jsou na svých místech pokladny a finišují poslední úpravy.

K posledním obchodním parkům na Českobudějovicku, které začaly fungovat, patří třeba retail park Strakonická, který vznikl při rekonstrukci hypermarketu Albert na Strakonické ulici v Českých Budějovicích vloni nebo areál při Okružní ulici v Českých Budějovicích. Přibývají také obchody v zóně na okraji Týna nad Vltavou při příjezdu od Budějovic.