„Tato akce nám umožňuje propojit to, co máme rádi, vaření piva, s dobrým úmyslem. A to k Vánocům, kdy je požehnaný ležák prodáván, určitě patří,“ uvádí Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru.

‍Charitativní ležák se vaří dle stejné osvědčené receptury, jako Budweiser Budvar Original, který je vlajkovou lodí národního pivovaru od samého počátku. Akt žehnání nastává v okamžiku, kdy je várka čerstvě dovařena. Ta následně putuje do ležáckého sklepa, kde týdny zraje.

„Várku pečlivě sleduje výrobní tým, a to až do plnění lahví, které ručně zabalí dobrovolníci. Finální výtěžek je výsledkem práce všech, kteří při jeho výrobě přidali ruku k dílu a pomohli, jako každý rok, dobré věci,“ uvádí sládek Budějovického Budvaru Adam Brož.

Ležák su bude prodávat tradičně v období Vánoc a letos bude k dostání pouze v lahvovém balení. Budějovický Budvar chce skrze to podpořit myšlenku, že požehnaný ležák patří na vánoční stůl.

„Věřím, že speciální várka ležáku, kterou dnes žehnám, přinese radost všem, kteří ji budou pít. Ať už těm, kteří dostanou láhev ležáku darem nebo těm, kteří ji někomu jako dárek koupí,“ uvedl Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický.

‍Dárkové balení také tradičně poputuje do Vatikánu jako dar Svatému otci papeži Františkovi.