Složitější to mají lidé v krajském městě, otevření letního bazénu se dočkají až za tři týdny. Teprve tu finišuje rekonstrukce. Ale bude stát za to. „Na návštěvníky plovárny čeká divoká řeka, chrliče vody, dětský bazén se stříkacími hříbky a masážní rošty. Připravili jsme i čtyřproudovou skluzavku,“ vyjmenoval novinky stavbyvedoucí Lubor Hošna. Rekonstrukce začala loni a otevření plovárny se chystá na 20. července. Na letní plovárnu se vejde až 1350 lidí.


Oblíbený je venkovní bazén v nedaleké Hluboké nad Vltavou, do něhož ústí 66 metrů dlouhý tobogán. „Pro děti jsme vybudovali nové hřiště,“ zve návštěvníky správce plovárny Petr Dvořák.


Dvaaosmdesát metrů dlouhý tobogán je velkou atrakcí akvaparku v Jindřichové Hradce. „Výhodou je možnost koupání bez ohledu na počasí. Při pěkném počasí jsou k dispozici venkovní atrakce a při špatném mají lidé možnost využít ke koupání a relaxaci vnitřní bazény. V podstatě všechny bazény, které se nacházejí venku, jsou také uvnitř. Z akvaparku je dále krásný výhled na historickou část Jindřichova Hradce. U akvaparku je také dostatek parkovacích míst,“ informoval šéf městské společnosti Sportrelax JH Zdeněk Turyna.


Stříkajícího nosorožce zase mohou obdivovat děti v Dačicích, dospělé zase přiláká třídrahová skluzavka a tobogán.


Přírodní koupaliště nabízejí ve Zvíkovském Podhradí, kde jsou k dispozici i tenisové kurty. „Hlavní naší výhodou je ale umístění koupaliště v klidném místě, jsou tu stromy a klid,“ řekl plavčík Luboš Kantor.


Součástí venkovního koupaliště v Písku jsou zase dva kurty na plážový volejbal. Plavci mají k dispozici padesátimetrový bazén.
Koupaliště ve Větřní je už mnoho let navštěvovanou atrakcí. Nabízí hned několik atrakcí. Trampolínu, stolní tenis i hřiště na petanque.
Nejlevnější koupání za deset korun na den nabízejí ve Volyni. Přírodní areál vyhledávají zájemci o chemicky neupravovanou vodu.