Obrovský kámen musel spadnout ze srdce pořadatelům letošního Borůvkobraní v Borovanech. Ještě pár dní před akcí, která se neobejde bez asi dvou tun borůvek, nebylo po modrých bobulích v lesích takřka ani památky. „Minulý týden jsme už uvažovali o kritickém scénáři," připouští   vedoucí borovanského kulturního oddělení Alena Seberová.

„Obvykle v době, kdy děti dostávají vysvědčení, začínají zrát borůvky. Státní svátky začátkem července nahrávají sběračům, lidé mají čas vyrazit do lesa a my pak vykupujeme spoustu borůvek.  Letos jsme do pondělka vykoupili asi třicet kilo. To je v poměru k tomu, kolik borůvek je na akci potřeba, úplně zanedbatelné množství," vypráví.

„Už jsme měli hrůzu, že budeme muset nakoupit borůvky z Polska, naštěstí se umoudřilo počasí, borůvky zrají a sběrači je pilně nosí do výkupu. Množství, které potřebujeme, se podaří zajistit touto cestou z Třeboňska a ze Suchdolska, konečně můžu klidně usnout," raduje se Alena Seberová.

Přesunout v podobném případě termín na jiný víkend Borovanští dost dobře nemohou. Týden po Borůvkobraní patří  tradiční borovanské pouti a později už zase hrozí, že pořadatelé propásnou vrchol sezony borůvek.

Borůvkobraní je pro návštěvníky už léta synonymem dobré zábavy a přehlídky tradičních i neobvyklých dobrot. Pro spoustu místních obyvatel a členů snad všech sdružení od svazu žen přes hasiče až po zaměstnance školky to znamená těžko představitelný maratón příprav. „Kulturní program  nebo jarmark se připravuje už od zimy. Čerstvá ale musí být většina borůvkového občerstvení. To připravuje čím dál víc místních spolků i jednotlivců.

„Vyrábí se podomácku borůvkové likéry, koláče, koktejly, kašičky a další pochoutky se musí připravit z čerstvých borůvek, některé se připravují přímo na místě, jiné přivezou přímo ze svých kuchyní všichni pomocníci. V pátek večer tak podle seznamu rozvezou členkám svazu žen borůvky a v sobotu ráno se svážejí hotové koláče, další várka se může péct znovu na neděli," vysvětluje organizátorka gastronomického a kulturního festivalu. Že se i Alena Seberová točí kolem přípravy dobrot, naznačují typicky fialové ruce.

Zaměstnanci školky už tradičně vaří borůvkové marmelády a vafle s borůvkovým žahourem. Do role kuchaře, a to hned dvojnásob, protože společně s dobrovolnými hasiči se stará o masové občerstvení, se převtělil i učitel Vít Sumerauer. „Zapojilo se všech dvaadvacet zaměstnanců školky. Přípravu jsme odstartovali asi před třemi týdny a v plném nasazení jsme zhruba čtrnáct dní, dnes máme hotovo," ukazuje na krabice  plné vyzdobených skleniček s marmeládou.

„Proti loňsku bylo komplikované sehnat sběrače, kteří nám dodají dost borůvek. Marmelád jsme proto vařili trochu míň, ubyla nám i práce s batikováním dekorací, ta nám zbyly z loňska," pochvaluje si Vít Sumerauer.

Ruku k dílu přiloží letos dokonce i cizinci. Alena Seberová se na návštěvu moc těší. „V osadě Vrcov mají družební vesničku v Itálii, návštěva odtud se účastnila už loni soutěže jedlíků, akce se jim moc líbila a letos přijedou s celým gastronomickým stánkem plným specialit, kde opět nesmí chybět borůvky. Vrcovské babičky jim nasbírají borůvky a už předem si společně vyladili například borůvkovou pastu, maso s borůvkami," přibližuje.

Místní se naží dávat dohromady i řemeslný jarmark tak, aby v něm nechyběly borůvkové zajímavosti. „Tak například paní, která chce prodávat klobouky, vymyslela zdobení v borůvkovém stylu, výrobce zvěřinových paštik zařadil do nabídky borůvkovou," vybírá Seberová z nabídky prodejců.

Borůvkové mánii se mohou návštěvníci oddávat i po návratu domů. Stačí si přivézt z Borovan zbrusu nové borůvkové kuchařky či zajímavé brožury. Ty ale ani zdaleka nejsou jedinou novinkou, kvůli které stojí za to přijet.   Sledování hlavního kulturního programu jistě zpříjemní nové pódium, které je stejně jako hlediště zastřešené.

Do krásy roste loni na podzim založená borůvková zahrada se záhony kanadských borůvek. V té bude dvakrát denně  v 11 a v 15 hodin odborník na pěstování kanadských borůvek  Pavel Chlouba radit, jak si zajistit dobrou úrodu. Přímo v borůvkové zahradě najdete i řezbáře, který bude vytvářet symbol borůvkové čítárny, borůvky v otevřené knize.

Narozdíl od uplynulých ročníků Borůvkobraní se letos celá akce rozšířila i do zámeckého parku. „Nádvoří už potřebám jarmarku a občerstvení nestačí, spolu s tvůrčími dílnami se proto tyto prvky stěhují do parku," vysvětluje Alena Seberová.

„V tvůrčích  dílnách se vracíme k charitativní myšlence, jejíž scénář pro letošek vymyslela knihovnice Madla Hluštíková. Děti ve škole vyzdobily borůvkovými motivy záložky do knih. V dílně Nazaretu zase vytvořili keramické magnetky v podobě borůvky, které si zájemci mohou  vymalovat. Výtěžky z magnetek a záložek podpoří aktivity  borovanských chráněných dílen," vysvětluje Alena Seberová.

Příznivci výtvarných aktivit by si měli prohlédnout i borůvkový ráj, který představí výsledky dětské snahy o vytvoření maskota zdejší čítárny – borůvkového skřítka. „Zapojilo se tři sta dětí z celých jižních Čech. Zároveň jsme poprosili i ženy z místního klubu tradic a obyvatele seniordomů v okolí, aby výstavu doplnili ručními pracemi s tématikou borůvek a musím říct, že nás babičky mile překvapily, naháčkovaly a navyšívaly různá prostírání, chňapky a dekorace, které rozhodně stojí za to," pochvaluje si Alena Seberová.

Bezkonkurenčním tahákem celého programu je tradiční soutěž jedlíků. Dospělí se v ní budou v neděli od 12 hodin ládovat kynutými knedlíky s borůvkovým žahourem, děti si mohou v neděli od 16 hodin zasoutěžit ve dvojicích při prokousávání se do středu borůvkového koláče. Nejen žaludky, ale i postřeh prověří v neděli ve 13 hodin mistrovství světa v chytání borůvek do úst. Bohatý program je ale připraven na oba víkendové dny vždy od 10 hodin až do večera.