Když totiž Lukáš Boček přišel coby učitel českého jazyka a angličtiny před rokem a půl na místní gympl, věděl, že by jednou se studenty rád vydával školní časopis. To ale ještě netušil, s jakým zájmem se setká. Svým nadšením pro to dokázal strhnout dvě desítky studentů. Po roce a půl tak nejen že jsou na světě tři čísla Magazínu 64, pyšnit se toto redakční složení může ještě jedním úspěchem. Před časem totiž získalo ocenění pro druhý nejlepší jihočeský časopis v kategorii víceletých gymnázií.

„Pan učitel je z toho nadšený,“ práskli se smíchem Adam Pláteník s Alicí Novákovou, jedni z redaktorů Magazínu 64. Tím přitom jejich pomyslný boj o nejlepší středoškolský časopis zdaleka nekončí, díky umístění totiž studenti postoupili do celorepublikového klání.

Už teď je avšak jasné, že se v letošním školním roce složení redakce změní. Maturanti nastoupili na vysoké školy, ke slovu se tak dostanou nové tváře. „Dá se čekat, že s příchodem nových lidí se časopis promění, tak jsem zvědavý,“ řekl Lukáš Boček natěšený na další směřování projektu, kterého je strůjcem. Jak ale on sám říká, jeho role je čistě poradní.
„Nechávám studentům volnou ruku. Rubriky, obsah, to všechno tvoří studenti. Já jim jen řeknu, že jim tam třeba chybí perex, nebo že by titulek mohl být lákavější,“ dodal Lukáš Boček.

A jak že se pracuje ve školní redakci?
„Uděláme si redakční radu, kde si řekneme, které rubriky máme stálé. Potom se nadhazují různá témata, která si mezi sebou rozdělíme,“ popsal Lukáš Boček tvůrčí proces školního časopisu. Ten kromě recenzí, reportáží ze školních akcí nabízí i tipy, kam vyrazit na něco dobrého. „Vždycky se snažíme, aby články vycházely z prostředí naší školy. Vzhledem k tomu, že je tu spousta studentů, které baví literatura, tak tam máme i rozhovory s českými spisovateli, třeba s Kateřinou Tučkovou,“ řekl Lukáš Boček. Ten nejen učí, ale zároveň přispívá do internetových serverů aktualne.cz nebo musicserver.cz.

Poté dle jeho slov následuje druhé kolo, kdy se po odevzdání článků redakce sejde na půdě jejich školy. „Všechny stránky vytiskneme a znovu čteme články, jestli tam nejsou nějaké chyby,“ shodovali se redaktoři Alice Nováková s Adamem Pláteníkem. „Občas stránky také přeházíme, aby vydání vypadalo líp,“ dodali. A co je na této práci podle nich nejlepší? „Mě baví vymýšlet to, jak to napíšu,“ řekla Alice Nováková. „To získávání informací je zajímavé,“ přikyvoval Adam Pláteník a pokračoval: „Baví mě všechno kromě deadlinů.“