Jeho úmysl způsobil v Boršově pořádné pozdvižení. „Byla jsem v práci a když jsem se vrátila, stromy už tady nebyly. Sousedky mu domlouvaly, lípy bránily ze všech sil, ale nebylo to nic platné,“ krčí rameny obyvatelka nedalekého domu.

„Jedna z žen přiběhla rozzlobená na obecní úřad v domění, že povolení, kterým se pan Štěch prokazoval, vydala obec. Komise životního prostředí mu ale povolila pokácet pouze lísky, o poražení lip jsme nerozhodovali,“ je si jist starosta František Homolka.

Když se dozvěděl, co se právě ve Včelenské ulici děje, zavolal na muže s pilou policii. Ta již ale hříšníka nikde poblíž nezastihla. „Případ převzala Česká inspekce životního prostředí, my jsme jí poskytli prvotní fotodokumentaci. Pokud inspekce rozhodne, že stavebník porušil zákon, věc předá dál k došeření policii,“ komentovala událost policejní mluvčí Regina Tupá.

„Tyhle stromy jsme již nezachránili, ale myslím si, že by z případu měly být vyvozené takové důsledky, aby se něco podobného už nikde neopakovalo,“ říká Homolka. Podle vedoucího odboru životního prostředí českobudějovického magistrátu Svatopluka Miky hrozí majiteli parcely až stotisícová pokuta.
Redakce se snažila požádat o vyjádření k celé situaci i stavebníka Radima Štěcha. Ani na místě samém ani na mobilním telefonu se nám ho ale nepodařilo zastihnout.