Jak napovídá název soutěže, šanci vyhrát měl jen ten, kdo během půl hodiny spořádal nejvíc kynutých knedlíků politých žahourem. Už vražedné tempo, které nasadili favorité po startu, dávalo tušit, že by mohly padnout rekordy z minulých let. Kuchařky dokonce v jeden okamžik nestačily servírovat další porce, jak se u závodního stolu zvedal les rukou žádajících přídavek.


Po uplynutí třicetiminutového limitu odcházel od stolu jako vítěz Miroslav Helebrand z Otína na Jindřichohradecku. O dva knedlíky překonal svůj vlastní rekord, tentokrát jich spořádal rovných třicet.


„To jsem vážně nečekal, ke konci to bylo už strašně moc sladký, těším se až to zapiju obyčejnou vodou,“ usmíval se a ukazoval přitom charakteristicky modré zuby. „Knedlíky sice jsou moje silná parketa, mám je hodně rád, ale moje opravdu silná disciplína je pití syrových vajec,“ připomíná své proslulé výkony, se kterými se řadí mezi největší české jedlíky.


Jak dokáže do průměrného těla nasoukat naráz tolik jídla? „Určitě člověk nemůže před takovým výkonem hladovět. Včera jsem normálně obědval, večeřel, dneska jsem měl snídani. Zkrátka hlad jsem neměl, když jsem šel jíst. Mám pak vžité takové to setřásání vestoje,“ prozrazuje něco ze své strategie.

Dámská remíza


Také Eva Stiborová z Českých Budějovic a Marie Drobilová z Borovan překonaly své osobní rekordy, shodně jich tentokrát zvládly patnáct a při vyhlašování vítězů si sportovně padly kolem krku. „Doteď jsme byly jen soupeřky, už jsme i kamarádky,“ tvrdily jednohlasně s diplomy v rukou.


Vzácná shoda mezi oběma vládla i v názoru, že letošní výkon je zřejmě nepřekonatelná hranice. „Pomohla nám atmosféra, to udělá hodně,“ pochvalovaly si.