Na Pražském předměstí v ulici J. Plachty za poslední dva měsíce museli majitelé čistit své objekty od bahna už po několikáté. Dobrovodská stoka totiž nedokáže přívalové deště zvládat a pravidelně se vylívá z břehů.

Bouřka z neděle na pondělí tvrdě zasáhla i Zoologickou zahradu ve Dvorci u Borovan.   Blesk zapálil stavení u vstupu do zoo. „Zůstala jenom dolní kamenná část. Shořela celá půdní vestavba, kde jsme měli byt," uvedl k rozsahu škod majitel zoologické Viktor Ambrož. O budoucnosti objektu nyní rozhodne podle Ambrože statik a další jednání nyní nastane s pojišťovnami .

Objektů se zvířaty se naštěstí požár nedotkl. „Zvířata jsou zaplať Pán Bůh v pořádku," řekl na adresu svých exotických svěřenců Ambrož a dodal, že provoz zoo nebyl zastaven, i když jeho majitel ztratil i s rodinou střechu nad hlavou. „Zoologická je otevřena, tu si ani nemůžeme dovolit zavřít," zdůraznil Ambrož a vysvětlil, že peníze ze vstupného jdou na krmení pro zvířata.

„Návštěvníci mohou chodit dál," řekl Ambrož a jen připojil, že kvůli požáru se muselo  občerstvení vystěhovat ze dvora stavení do zahrady, aby alespoň něco bylo možné příchozím nabídnout.

Více se o dopadech bouřek na jihu Čech dozvíte v úterním Deníku.